Category : ВЕСТИ

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

БОМБА СО ОГРОМНА И РАЗОРНА МОЌ НА ФОКУС : Мијалков ќе отвора казина со српскиот „крал на коцката“

admin
ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Доаѓа време кога Мицкоски нема веќе да може да ги лаже ќосињата дека ги поддржува, ама не може да им
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

СИЛВИЈА НОСИ ДРАСТИЧНО ЗАЛАДУВАЊЕ – НА ПЛАНИНСКИТЕ ВРВОВИ МОЖНО ПРОВЕЈУВАЊЕ НА СНЕГ!

Ferad Aruc
Како што и претходно најавивме во текот на утрешното петочно попладне и вечерта преку Балканот во склоп со СИЛВИЈА ќе помине моќен студен фронт кој
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТАЛАТ ЈАДЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА, МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!

admin
ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Талат Џафери, претседателот на Собранието на Република Македонија до Основното Јавно Обвинителство – Скопје, за прекршување на Уставот, Законот за
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ НА ФЕЈСБУК ОБЈАВИ ЕМОТИВЕН ВОВЕД ЗА ИЗВЕШТАЈОТ ОД БАЛКАНСКИТЕ ВОЈНИ И ПОВИКА НА ПОМИРУВАЊЕ

admin
Никола Димитров – Nikola Dimitrov 7 mins ·  Од воведот кон Карнегиевиот извештај за Балканските војни Вашингтон, 1914 година “Вистинските виновници во оваа долга листа на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ШОКАНТНО: Комитите синоќа упаднале во ресторанот Пелистер и крешеле се пред себе, загрозиле и исплашиле деца и бебиња

admin
„Неколку зборови за „мирните демонстранти“. Вчера околу 9 седевме во Пелистер и наеднаш наиде една бучна група која без никаков повод започна да фрла камења
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) НОВИНАРОТ НА ИНФОМАКС БИЛ УАПСЕН ЗАТОА ШТО ВО ПРЕНОС ВО ЖИВО УПАТИЛ СМРТНИ ЗАКАНИ КОН АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР ЏЕС БЕЈЛИ!

admin
Дознаваме дека новинарот на ,,Инфомакс” кој вечерва бил уапсен од страна на полицијата пред Собрание во живо упатил смртна закана на американскиот амбасадор, Џес Бејли.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Провокатори меѓу протестантите- дали вечерва се случи свесно насилно сценарио? пишива Курир

admin
Над 15 лица се повредени во бруталноста на власта кон демонстрантите кои вечерва излегоа пред Собранието на Република македонија, спротивставувајќи се на договорот за промена
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Стара жена повредена пред Собранието:Полицијата употреби прекумерна сила

admin
Има неколку повредени во демонстрациите што вечерва се случуваат пред Собранието на Македонија. Интервенираше и Брзата помош. Полицијата употреби десетина шок бомби и солзавец за
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) АПСЕЊЕ НА НОВИНАР: Полицијата без причина и малтретираше новинар, го истепа и го уапси!

admin
Демократијата денес падна на секој испит, освен под услов ако бруталноста на полицијата, замолчувањето на слободната мисла, убивањето на слободата на говорот не се постулати
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) КОМИТИТЕ ЈА НАПАДНАА ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ И ЧАДНИ БОМБИ, ЈА ТУРНАА ОГРАДАТА, ПОЛИЦИЈАТА ВОЗВРАТИ ЖЕСТОКО И ГИ ИЗБРКА ОД ПРЕД СОБРАНИЕ!

admin
Во живо протест на вмровците пред собрание, комитите ја нападнаа полицијата со солзавец и чадни бомби и ја турнаа полициската ограда при што полицијата возврати
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ: НАРОДЕ АЈДЕ СО МЕНЕ, ОДИМЕ ВО ЕВРОПА

admin
Европскиот концепт е цивилизациска вредност која е демократска и која се противи на манипулациите на популизмот и на стравот. Европа е посилна од стравот. Грците,