Category : БИЗНИС

БИЗНИС ВЕСТИ

ВИДЕО: Граѓаните на протест пред „Про Кредит”, банката ќе слави годишница со 400 квадрати огномет

admin
Огномет од речиси 400 квадратни мерки ги крена на нозе, жителите на Општина Карпош. И оваа година, како и минатата, „Про Кредит” банка дека ќе
БИЗНИС ВЕСТИ

Катар Ервејс вработува луѓе со средно образование од Македонија

admin
Катар Ервејс вработува нови луѓе од во Хрватска, Србија и Македонија за пополнување на слободни позиции во комерцијалните и административни делови на компанијата. Со цел
БИЗНИС ВЕСТИ

Започнува со работа германската фабрика Лутекс во Велес, ќе вработи до 1.000 лица

admin
Фабриката за производство на технички и индустриски текстил Лутекс, инвестиција на германската компанија СТС Текстајлс, денеска во кругот на поранешната фабрика „Нонча Камишева“ во Велес,
БИЗНИС ВЕСТИ

Прв OUTLET за млади користени возила со премиум квалитет и гарантирани километри

admin
Долгогодишното искуство во автомобилската индустрија и континуираната работа со клиенти (приватни лица и компании ), сопственици на возила од брендовите на Опел, Шевролет, Форд, Волво
БИЗНИС ВЕСТИ

НБРМ: Годинава раст од 2,5 проценти на македонската економија

admin
Народната банка во априлската проекција прогнозира раст од 2,5 проценти на македонската економија за годинава по што би следело забрзување на 3,2 процента во 2018