Category : ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ СО АНАЛИЗА: ИАКО ОСЛАБНА ГЛОРИЈА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВРЕМЕТО И ПОНАТАМУ: ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Иако висинскиот циклон ГЛОРИЈА ослабна сепак на времето кај нас ќе влијае и понатаму. Овој викенд времето во државава ќе биде сончево и топло со
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА ГО ПОГОДИ И ОХРИД: ДОНЕСЕ ГРАД И СИЛЕН ВЕТЕР – ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Попладнево циклонот ГЛОРИЈА удри и во Охрид каде што имаше развој на нестабилна облачност и олуен систем добро развиен кој услови пороен дожд, електрични празнења,
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ СО ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНДОТ КОЈ НИ ПРЕТСТОИ

Ferad Aruc
Од денес (петок) па за време на овој викенд поради продор на потопол воздух од југ повторно температурите на воздухот ќе бележат тенденција на покачување
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА УДРИ ВО СКОПЈЕ – ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ И ГРМОТЕВИЦИ ВО МОМЕНТОВ

Ferad Aruc
Во овие рани вечерни часови Скопскиот регион е на удар на ГЛОРИЈА каде има изразена нестабилна облачност проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ХАОС: ГЛОРИЈА ДОНЕСЕ СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ШТИП – ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ПАДНА ОКОЛУ 50 Л/М2 ВОДЕН ТАЛОГ

Ferad Aruc
Страшно невреме проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи и громови, силен ветер и појава на град услови во текот на вчерашното вторничко попладне циклонот
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВНИМАНИЕ – ГЛОРИЈА НОСИ НОВИ ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ И ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ СО ГРМОТЕВИЦИ

Ferad Aruc
Попладнево и вечерва како и утре особено попладнето и рано вечерта особено во западните, југозападните, локално во јужните и во источните предели како и во
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ГЛОРИЈА БЕСНЕЕ ШИРУМ БАЛКАНОТ – ПРИСТИГНУВА И ВО ДРЖАВАВА!

Ferad Aruc
Висинскиот циклон ГЛОРИЈА беснее ширум Балканот поточно во источна Хрватска, Босна како и на западот од Србија како и во делови од Косово па веќе
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА НОСИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ – ВНИМАВАЈТЕ! МОЖНО Е НЕВРЕМЕ И ГРОМОВИ

Ferad Aruc
Во следните 48 часа циклонот ГЛОРИЈА ќе условува многу нестабилно време над нашата територија па така времето ќе биде променливо и нестабилно со локална појава
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: ДОАЃА ГЛОРИЈА: ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА, ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ

Ferad Aruc
Во текот на денов облачноста од југозапад малку ќе се зголеми па времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Под влијание на висинскиот циклон
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

НАЈАВА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ, ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ КАКО И УСЛОВИ ЗА НЕВРЕМЕ

Ferad Aruc
Веќе во текот на утрешниот вторничен ден од југ и југозапад облачноста ќе биде нешто поголема односно времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: ОВАА НЕДЕЛА НАЈТЕШКИТЕ ДЕНОВИ СО МНОГУ ТЕЖИНА КАЈ ГРАЃАНИТЕ

Ferad Aruc
Оваа недела ни следуваат најтешките денови ова лето кој ќе ни донесат мачнина, тежина како и главоболка, кај некои од граѓаните можна е несоница а
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВОНРЕДНА БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: СЛЕДУВААТ МНОГУ ТЕШКИ ДЕНОВИ

Ferad Aruc
Во текот на новата недела како што претходно најавивме ќе ги имаме највисоките температури ова лето кој ќе се искачуваат во интервалот од 30 до
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ: ДОАЃААТ НАЈВИСОКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ!

Ferad Aruc
Ви препорачуваме во текот на следните денови што помалку да се изложувате под климите за ладење туку повеќе да пиете течности (вода и сок) а