Category : ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

МОЌЕН ЦИКЛОН СИЛВИЈА: ДОАЃА НОВО НЕВРЕМЕ – ОБИЛЕН ДОЖД, ВЕТЕР, ГРМЕЖИ И ГРАД!

admin
Продолжува влијанието на моќниот циклон СИЛВИЈА кој во текот на вчерашниот ден (среда) донесе големо невреме во голем дел од државава предизвикувајќи штети и паднати
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

БИДЕТЕ КРАЈНО ВНИМАТЕЛНИ – АТМОСФЕРАТА Е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА И СИЛВИЈА НОСИ СИЛНО НЕВРЕМЕ!

admin
Атмосферата над нашата држава е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА поради АФРИКАНСКИОТ БРАН кој се наоѓа над нас. Од север ќе се спушта посвежа воздушна маса па така
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ЕКСКЛУЗИВНО НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: ДОАЃА ЦИКЛОН СИЛВИЈА! ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ, НЕВРЕМЕ И ГРАД!

admin
Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА.
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ПОПОСКИ: ЕКСТРЕМЕН УВ ИНДЕКС И ПЕКОЛНО ВРЕМЕ – ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈНОВИТЕ ДЕТАЛИ!

admin
Во текот на денешниот вторничен ден под влијание на Африкански бран времето во државава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ДОАЃА НОВ АФРИКАНСКИ БРАН – ТЕМПЕРАТУРИ БЛИЗУ 40°C, ЕКСТРЕМЕН УВ ИНДЕКС И УСЛОВИ ЗА НЕСТАБИЛНОСТ! ДЕТАЛИ

admin
Oд ДЕНЕС (понеделник) па некаде до четврток територијата на нашата држава ќе биде зафатена од нов Африкански бран кој ќе услови значителен порас на температурите
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Големо невреме на Јадранот: Оваа фотографија ја вознемири Хрватска, Словенија и Црна Гора (ВИДЕО)

admin
Словенија, Хрватска и Црна Гора деновиве беа погодени од големо невреме кое што најмногу предизвика штета во приморските краеви. На социјалната мрежа Твитер беше објавена
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ЛУЦИЈАН: ДОАЃААТ НОВИ ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ И УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ!

Ferad Aruc
Во текот на денешниот саботен ден под влијание на циклонот ЛУЦИЈАН времето во нашата држава променливо облачно и нестабилно. Во овие претпладневни часови повеќе сонце
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ВОНРЕДНО: ДОАЃА ЛУЦИЈАН: ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ КОЕ НОСИ ПОРОЕН ДОЖД, СИЛНИ ГРМЕЖИ И ГРАД!

admin
Во текот на утрешниот ден како што и претходно најавивме ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец па поради силното јужно воздушно
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

МНОГУ ТОПЛО И ЕКСТРЕМЕН УВ ИНДЕКС – КРАЈНА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СИТЕ ГРАЃАНИ!

admin
Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу топла воздушна маса која продура од јужните географски широчини и истата условува екстремно висока вредно
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

УХМР: Летово ќе биде потопло од сите претходни

admin
Не очекува потопло лето во кое температурите, според најавите од синоптичарите, ќе ги надминат многугодишните просеци во некои делови и за над три степени. Особено
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ПОПОСКИ: ДОАЃА НОВА НЕСТАБИЛНОСТ, ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ!

admin
Во текот на денешниот вторничен ден времето во државава ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Во попладневните часови најпрвин во планинските региони