Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

НАЈАВА ЗА НАГЛО, ГОЛЕМО И КРАТКО ЗАТОПЛУВАЊЕ, ПОТОА ВРАЌАЊЕ НА ФЛОРИЈАН И НЕВРЕМЕ

Ferad Aruc
Нагло, големо и многу кратко затоплување на времето ќе имаме за време на викендот и тоа особено во недела кога максимумот на температурите на воздухот
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ПО НЕСТАБИЛНОСТА И ЛОКАЛНОТО НЕВРЕМЕ СО ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ НАЈАВА ЗА ЗАСИЛЕН ВЕТЕР И ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ

Ferad Aruc
По денешната дестабилизација на времето која ни ја донесе циклонот ФЛОРИЈАН и која на повеќе места услови пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и локална
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

НЕДЕЛНА АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАТЕ ОД ВРЕМЕТО

Ferad Aruc
Новата работна недела ќе ја започнеме со релативно стабилно, суво и топло време иако во текот на попладневните часови во северозападните планински предели има услови
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ЗАШТИТУВАЈТЕ СЕ – УВ ИНДЕКСОТ Е МНОГУ ВИСОК! НАЈНОВИ ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Под влијание на умерен топол бран од јужните географски широчини, поточно од северните предели на Африка во државава и понатаму времето ќе биде сончево и
ВЕСТИ СВЕТ

НАТО во шок: Турција направила ново ласерско оружје кое пробива челичен оклоп (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Турските воени компании успешно развиваат нови системи за ласерско оружје, и неодамна прикажале нов систем кој може да пресече челичен оклоп на 500 метри оддалеченост.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пратеници повторно со патни трошоци над 10 илјади евра за 6 месеци

Ferad Aruc
За само шест месеци одредени пратеници повторно направиле патни трошоци од над 10 илјади евра, покажуваат податоците до кои дојде Макфакс со користење на Законот
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Родители ги заклучиле 3 годишните близнаци во дрвен сандак за да можат да одат на работа

Ferad Aruc
3 годишни близнаци биле пронајдени во мал дрвен сандак, кој бил заклучен со синџири и катанци, додека нивните родители биле на работа. Полицијата ги затекнала
ВЕСТИ СВЕТ

Додека го чекала Трамп, еден детаљ привлекол внимание: Што има британската премиерка на раката?

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп моментално е во посета на Велика Британија, а во оваа прилика се нашол и на рандом ручек со премиерката Тереза Меј.
ВЕСТИ СВЕТ

Ова бил последниот оброк на Ледениот човек и имал ужасен вкус

Ferad Aruc
Последниот оброк на ледениот човек Оци бил еленско месо и масти од козорог кои имале ужасен вкус, покажува новата, досега најдетална анализа на содржината од
ВЕСТИ СВЕТ

Нагло паднал притисокот во авионот, патниците се гушеле: Авион принудно слетал во Хамбург

Ferad Aruc
Како што наведува “FAZ”, 33 лица биле пренесени во болница поради болки во ушите и главоболки. Авионот на “Ryanair” кој вчера летал од Даблин за
ВЕСТИ СВЕТ

Полошо од смрт: ОН открива каква судбина ги чека мигрантите во Алжир

Ferad Aruc
Службеникот на ОН за миграција денес рекол дека владата на Алжир продолжила да ги протерува мигрантите во Сахара, праќајќи ги во – смрт! Џузепе Лопрете,
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

НАЈАВА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ ВО ВТОРНИК И ВО СРЕДА И ЗА МАЛ ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ

admin
Во вторник и во среда ќе има мало зголемување на облачноста а ќе пораснат и условите за локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЦИПРАС ГО НОКАУТИРАШЕ ЗАЕВ И НЕГОВАТА ВЛАДА: Владата во Скопје лаже, добро знаат дека со договорот никаде не се признава Македонска нација!

admin
Грчкиот премиер Алексис Ципрас го обвини Зоран Заев и неговата владата дека лажат во врска со договорот, потенцирајќи дека се лаги тврдењата на Македонската влада