Наташа Беквалац претепана и итно пренесена во болница

Популарната пејачка Наташа Беквалац била претепана од нејзиниот сопруг Лука Лазуковиќ, пренесуваат српските медиуми. Беквалац била итно пренесена во Ургентниот центар во Белград, каде што...

(ВИДЕО) ДАЧИЌ КРШИ ЧИНИИ ВО ЧЕСТ НА КОЅИАС: Министрите прегнати пеат грчки песни во...

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас пред нивната официјалн работна средба решија малку да се...

Трет смртен случај од сипаници!

Срценцето на малата Нада Петровиќ од Крагуевац престанало да чука синоќа почина синоќа, откако телото не ја издржала битката со морбилите. Таа добила морбили кои го...

Ако возите низ Србија внимавајте, воведени се високи казни

Србија воведе драстични казни за возачите и нови правила по кои секое непридржување до прописите може навистина многу скапо да ве чини. Според српската полиција...

Во Албанскиот град Валона запленети над 630 килограми марихуана во прав

Полицијата од албанскиот приморски град Валона, во близина на Орикум заплени 630 килограми марихуана во прав и 900 грама масло од марихуана. Во акцијата во...

Албанија: Демонстрантите го запалија наплатниот пунк, Рама најави патарина и на други автопатишта (ФОТО)

Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од...

Косовскиот премиер Харадинај гo смени врвот на безбедносните служби

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, побара оставка од министерот за внатрешни работи, Фљамур Стефаја, и од шефот на тајната служба, Дритон Гаши, поради контроверзното апсење...

Имате рок до 19.30 – обелоденета тајната на повикот на Вучиќ!

Им реков пред два дена дека имаат рок до 19.30 да се повлечат и се повлекоа, а во 19.20 го вратија Марко Ѓуриќ- рекол...

Тензиите Растат : Србите ќе формираат свој ентитет, Косово предупредува!

По одлуката на членовите на Српска листа да ја напуштат косовската влада и сами да формираат Заедница на српски општини, на северот на Косово...

Српски тупаници против албански пушки

Упадот на косовската полиција во Салата ”Митровачки двор” го забележале камерите, а граѓаните со голи раце се обидувале да ги спречат. Момче во сина...

Тоа што се случи вчера, не смее да се повтори порача Могерини

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини на средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ порачала дека она се случило вчера во Косовска Митровица не...

Не стивнува бурата поради апсењето во Косово: Ме влечеа како куче, правеа селфи…

Марко Ѓуриќ, шефот на Канцеларијата за Косово и Метохија при Владата на Србија, се обрати до јавноста еден ден подоцна откако косовската полиција го...

ВИДЕО: Страотна тепачка во кафуле во Србија!

Страшната сцеана е снимена во кафуле во Араѓеловац. На видеото се гледа како во едниот моемент, едниот од напаѓачите вади пиштол но за среќе не...

НАЈНОВИ