Category : БАЛКАН

Uncategorized БАЛКАН

На ЕУ самитот во Софија се чека историска одлука за роамингот на Западен Балкан

admin
Големи се шансите на Самитот на Европската Унија кој се одржува во Софија да биде донесена одлука за укинување на роамингот за државите од Западен
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Тепачка во косовското Собранието (ВИДЕО)

admin
Пратеникот на Демократската партија на Косово (ПДК) во косовското Собрание, Џавит Халити денеска за време на собраниската расправа го удри неговиот колега од Демократскиот сојуз
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Во Грција покрај паричните казни можете да завршите и во ЗАТВОР!

admin
Кога патувате во Грција за вас важат грчките закони кои мора да ги почитувате. Казните за прекршување на законите се доста високи, па покрај паричните
БАЛКАН

МОЌЕН ТОДОР: ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ НА БАЛКАНОТ ЗАПОЧНУВА!

Ferad Aruc
Моќниот ТОДОР влијае на времето низ цел Балкански Полуостров условувајќи развој на олујни системи на многу места низ истиот. До овие рани попладневни часови ширум
БАЛКАН ВЕСТИ

(Фото)Ова никој не го забележа: Српските претставници на Евровизија со скриени пораки во настапот

admin
Сценскиот настап на нумерата „Нови деца“, која е представуваше Србија, изобилуваа голем број на симболи. Самата песна носи важна порака, а сценските детали многу од
БАЛКАН ВЕСТИ

Одвратни пораки што малолетничка ги добива на Фејсбук: „Сега немаш ниту мајка, останата си сама“

admin
Дубровник го потреce приказната за насилство помеѓу врсниците. Последниве два дена во тој град се шират и одвратни пораки кои ги добива девојче по смртта
БАЛКАН ВЕСТИ

ЦИКЛОНОТ ТОДОР НОСИ НОВО СТРАШНО НЕВРЕМЕ НА БАЛКАНОТ!

admin
Циклонот ТОДОР од денес па за време на викендот ќе станува се посилен со што во целиот регион ќе условува врнежи и грмежи. Локално процесите
БАЛКАН

ВНИМАНИЕ ДОКОЛКУ СТЕ ВО РЕГИОНОТ: ТОДОР ЌЕ УСЛОВУВА ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ!

Ferad Aruc
Доколку до крајот на овој ден како и вечерва се наоѓата во регионот поточно во соседна Албанија, Црна Гора, Босна и Херцеговина како и во
БАЛКАН

Со денови го славеле освоениот автомобил на наградна игра со фискални, а на крајот ја дознале вистина

Ferad Aruc
Возач на автобус од Пријепоље, Србија, Златко Несторовиќ (40), доживеал едно од најнепријатни искуства во својот живот со наградната игра „Земи ја сметката и победи“.
БАЛКАН

НАЈНОВА АНАЛИЗА: НЕВРЕМЕ СЕ ЗАКАНУВА ВО ДЕЛОВИ НА БАЛКАНОТ!

Ferad Aruc
Во текот на утрешниот саботен ден атмосферата над Балканскиот Полуостров ќе биде значително понестабилна па така во текот на попладневните часови растат условите за локален
БАЛКАН

Сообраќајната полиција од денес почнува со казнување за овој престап!

Ferad Aruc
Доколу се решите да патувате за првомајските празници во соседна Србија, треба да бидете внимателни. Имено тамошната сообраќајна полиција во петок ќе почне да ги
БАЛКАН

Наташа Беквалац претепана и итно пренесена во болница

Ivana
Популарната пејачка Наташа Беквалац била претепана од нејзиниот сопруг Лука Лазуковиќ, пренесуваат српските медиуми. Беквалац била итно пренесена во Ургентниот центар во Белград, каде што