Category : БАЛКАН

БАЛКАН ЗАБАВА

(ВИДЕО) ДАЧИЌ КРШИ ЧИНИИ ВО ЧЕСТ НА КОЅИАС: Министрите прегнати пеат грчки песни во кафеана

Ivana
Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас пред нивната официјалн работна средба решија малку да се опуштат.
БАЛКАН

Ако возите низ Србија внимавајте, воведени се високи казни

Ferad Aruc
Србија воведе драстични казни за возачите и нови правила по кои секое непридржување до прописите може навистина многу скапо да ве чини. Според српската полиција
БАЛКАН

Во Албанскиот град Валона запленети над 630 килограми марихуана во прав

Ferad Aruc
Полицијата од албанскиот приморски град Валона, во близина на Орикум заплени 630 килограми марихуана во прав и 900 грама масло од марихуана. Во акцијата во
БАЛКАН

Албанија: Демонстрантите го запалија наплатниот пунк, Рама најави патарина и на други автопатишта (ФОТО)

Ferad Aruc
Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од веќе
БАЛКАН

Косовскиот премиер Харадинај гo смени врвот на безбедносните служби

Ferad Aruc
Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, побара оставка од министерот за внатрешни работи, Фљамур Стефаја, и од шефот на тајната служба, Дритон Гаши, поради контроверзното апсење и
БАЛКАН

Тензиите Растат : Србите ќе формираат свој ентитет, Косово предупредува!

Ferad Aruc
По одлуката на членовите на Српска листа да ја напуштат косовската влада и сами да формираат Заедница на српски општини, на северот на Косово би
БАЛКАН

Српски тупаници против албански пушки

Ferad Aruc
Упадот на косовската полиција во Салата ”Митровачки двор” го забележале камерите, а граѓаните со голи раце се обидувале да ги спречат. Момче во сина јакна
БАЛКАН

Тоа што се случи вчера, не смее да се повтори порача Могерини

Ferad Aruc
Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини на средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ порачала дека она се случило вчера во Косовска Митровица не смее
БАЛКАН

Не стивнува бурата поради апсењето во Косово: Ме влечеа како куче, правеа селфи…

Ferad Aruc
Марко Ѓуриќ, шефот на Канцеларијата за Косово и Метохија при Владата на Србија, се обрати до јавноста еден ден подоцна откако косовската полиција го уапси
БАЛКАН

Јелена Карлеуша објави фотографија со Тоше Проески која досега ја немаме видено

Ferad Aruc
Роденденот и датумот кога ја загубивме нашата музичка легенда не се единствени кога треба да се сеќаваме на него, а тоа го покажа и Јелена