Category : ЦРНА ХРОНИКА

ЦРНА ХРОНИКА

Струмичани пешачејќи паднале во провалија, едниот тешко повреден

Ivana
Околу 17 часот вчера воп полициската станица во Струмица било пријавено дека две лица се повредени отокако паднале во провалија. „На рекреативната патека кон црквата
ЦРНА ХРОНИКА

Приведен скопјанец кој се шетал со пиштол низ Гостивар

Ivana
Во Гостивар на улицата „Илинденска“ вчера околу 11 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, вршејќи редовна служба било запрено патничко моторно
ЦРНА ХРОНИКА

Пронајдена граната од Прва светска војна во РЕК Битола

Ivana
Одговорниот за обезбедување на РЕК Битола пријавил во полиција дека забележал граната на локацијата додека бил на работа. Како што информира полицијата вчера во 12,10
ЦРНА ХРОНИКА

Полицајци со возило слетаа во реката Лепенец, цела ноќ се трага по нивните тела

Ivana
Двајца косовски полицајци исчезнаа откако доживеаја сообраќајна несреќа на автопатот „Генерал Јанковиќ“ – Качаник. Тие со нивното возило изгубиле контрола и слетале во реката Лепенец,
ЦРНА ХРОНИКА

Уште еден инцидент во Мала Речица: Со пиштол му го тепале по лицето

Ivana
Вчера утрото околу 9 часот во Ургентниот центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил донесен повреден В.Ш.(49) од с.Мала Речица. Како што било
ЦРНА ХРОНИКА

Хаос во Ресен: При увид од сообраќајка, викнале банда за да ги тепаат полицајците

Ivana
Околу 23,50 часот вчера во Ресен на улицата „Борис Кидрич“, неколку полициски службеници од Полициската станица вршеле увид на претходно случена сообраќајна незгода. Во несреќата
ЦРНА ХРОНИКА

Тригодишно дете тешко повредено во сообраќајка во Тетово

Ivana
На локалниот пат с.Требош-с.Џепчиште, тетовско, вчера околу 17:50 часот во близина на пругата се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски
ЦРНА ХРОНИКА

Изгореа 21 илјада евра и 30 илјади швајцарски франци во куќа во Кичево

Ivana
Во текот на вчерашниот ден во семејна куќа во село Србица, кичевско, избувнал пожар, соопштува полицијата. Како што информира МВР, при пожарот во семејната куќа
ЦРНА ХРОНИКА

Mајка дури вчера пријавила дека ќерката и ја нема една недела

Ivana
Во полициската станица во Кичево било пријавено дека 11-годишно девојче е исчезнато. Пријавител била мајката со иницијали С.М. (30) од Кичево која на полицијата и