Category : ЦРНА ХРОНИКА

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Родители ги заклучиле 3 годишните близнаци во дрвен сандак за да можат да одат на работа

Ferad Aruc
3 годишни близнаци биле пронајдени во мал дрвен сандак, кој бил заклучен со синџири и катанци, додека нивните родители биле на работа. Полицијата ги затекнала
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

“Ќе те убијам”, му велела на љубовникот во судницата: 30 години затвор за Италијанката која го убила 8-годишниот син бидејќи ја фатил во секс со неговиот дедо

Ferad Aruc
Вероника Панарело, Италијанката која кон крајот на ноември 2014. година со кабел го задавила својот 8-годишен син Лорис, судот на Сицилија ја осудил на затворска
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Мајка на 11-месечно бебе вчера преживеала вистинска траума во скопска градинка, инспекторите на терен

Ferad Aruc
Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата работи на расветлување на случајот со 11 месечното дете кое било каснато во градинка. Министерството за труд
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Се појавила последната снимка од нуркачот кој настрадал на Тајланд

Ferad Aruc
Тајландскиот спасувач Саман Кунан загинал во текот на операцијата за спасување на 12-те деца и нивниот фудбалски тренер, кои и натаму се наоѓаат заробени во
ЦРНА ХРОНИКА

Струмичани пешачејќи паднале во провалија, едниот тешко повреден

Ivana
Околу 17 часот вчера воп полициската станица во Струмица било пријавено дека две лица се повредени отокако паднале во провалија. „На рекреативната патека кон црквата
ЦРНА ХРОНИКА

Приведен скопјанец кој се шетал со пиштол низ Гостивар

Ivana
Во Гостивар на улицата „Илинденска“ вчера околу 11 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, вршејќи редовна служба било запрено патничко моторно
ЦРНА ХРОНИКА

Пронајдена граната од Прва светска војна во РЕК Битола

Ivana
Одговорниот за обезбедување на РЕК Битола пријавил во полиција дека забележал граната на локацијата додека бил на работа. Како што информира полицијата вчера во 12,10
ЦРНА ХРОНИКА

Полицајци со возило слетаа во реката Лепенец, цела ноќ се трага по нивните тела

Ivana
Двајца косовски полицајци исчезнаа откако доживеаја сообраќајна несреќа на автопатот „Генерал Јанковиќ“ – Качаник. Тие со нивното возило изгубиле контрола и слетале во реката Лепенец,
ЦРНА ХРОНИКА

Уште еден инцидент во Мала Речица: Со пиштол му го тепале по лицето

Ivana
Вчера утрото околу 9 часот во Ургентниот центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил донесен повреден В.Ш.(49) од с.Мала Речица. Како што било
ЦРНА ХРОНИКА

Хаос во Ресен: При увид од сообраќајка, викнале банда за да ги тепаат полицајците

Ivana
Околу 23,50 часот вчера во Ресен на улицата „Борис Кидрич“, неколку полициски службеници од Полициската станица вршеле увид на претходно случена сообраќајна незгода. Во несреќата
ЦРНА ХРОНИКА

Тригодишно дете тешко повредено во сообраќајка во Тетово

Ivana
На локалниот пат с.Требош-с.Џепчиште, тетовско, вчера околу 17:50 часот во близина на пругата се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски
ЦРНА ХРОНИКА

Изгореа 21 илјада евра и 30 илјади швајцарски франци во куќа во Кичево

Ivana
Во текот на вчерашниот ден во семејна куќа во село Србица, кичевско, избувнал пожар, соопштува полицијата. Како што информира МВР, при пожарот во семејната куќа