Category : ЦРНА ХРОНИКА

ЦРНА ХРОНИКА

Mајка дури вчера пријавила дека ќерката и ја нема една недела

Ivana
Во полициската станица во Кичево било пријавено дека 11-годишно девојче е исчезнато. Пријавител била мајката со иницијали С.М. (30) од Кичево која на полицијата и
ЦРНА ХРОНИКА

Македонец споделувал фотографии од девојче на Фејсбук и пишувал дека сака да ја убие

Ivana
Маж од Неготино со иницијали Д.С. споделувал фотографии од девојка на социјалната мрежа Фејсбук и пишувал закани по нејзиниот живот. Како што информира полицијата, тој
ЦРНА ХРОНИКА

Видео од престрелката во Чаир: Продавачка е ранета со пиштол во маркет

Ivana
На видеото кое го објави Телевизијата 21 се гледа како напаѓачот физички ја поттурнува продавачката и потоа пука во неа. Како што информира полицијата вработената
ЦРНА ХРОНИКА

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Брутално претепано девојче во Неготино, другите само фаќаа сеир!

Ivana
Девојчиња она возраст од 14 години, брутално тепаа нивна соученичка во дворот на основното училиште „Гоце Делчев“ во Неготино. Видото ја потресе македонската јавност, а
ЦРНА ХРОНИКА

(ФОТО) Тешка сообраќајка на Првомајска: Автомобил удри во моторџија

Ivana
Попладнево се случи нова сообраќајна несреќа во која автомобил удри во моторџија. Несреќата се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во Пинтија, а сообраќајот привремено е
ЦРНА ХРОНИКА

Кои се главни актери и како функционира албанската нарко мафија

Ferad Aruc
Околу 70% од европскиот пазар на наркотици кои се продаваат на мало, на непосредните дилери, се наоѓа во рацете на албанската мафија.  Проценката е дека
ЦРНА ХРОНИКА

(ВИДЕО)Притвор и кривична за три лица од Гостивар, запленети три килограми марихуана

Ferad Aruc
Одделот за криминалистичка полиција во соработка со Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР и со Царинската управа, завчера реализирал случај на
МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Дилер од Неготино: Му нашле марихуана, кокаин, херион, метадон и ектази, продавал во цел регион

Ferad Aruc
На 19.02.2018 година, на подрачје на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција –Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи