Хорор во Скопје: И го силувале синот позади Основно школо

Хорор го потресе Скопје откако мајка се јавила во полциија и пријавила дека нејзиното синче било силувано. Полицијата денеска информира дека во 10 часот...

Вкупно 15 повредени во 14 сообраќајки вчера во Скопје

Едно лице е тешко, а 14 се полесно повредени во вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле вчера на територијата на Скопје. Во пет...

Веднаш повикала полиција – штипјанка зачудена од она што го нашла во порумот на...

Во 19 часот и 05 минути телефонски во Полицијата во Кочани 57-годишната С.С. од населба Оризари пријавила дека при изведување градежни работи во подрумските...

Маж излета од автомобил кај подвозникот кај Црниче – Фото

Маж излетал од својот автомобил кај подвозникот на булевар „Кочо Рацин“ во близина на Црниче. Од полицијата за Курир велат дека случајот во полиција бил...

Македонски автобус се запали во Грција

Автобус на една македонска туристичка агенција претпладнево се запали во Грција на пат кон Халкидики, при што нема повредени патници. Грчките медиуми јавуваат дека патниците...

МВР со детали за трагедијата, откриена причината за хоророт во скопско

Утрово околу 10.00 часот лицето Ш.С.(48) од село Глумово со пиштол извршил убиство на три лица, додека едно лице е рането и е пренесено...

Крадец натепан завршил во Градска болница

Во 04 часот  во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“  во Скопје бил донесен повреден 23-годишниот Б.К. кој најверојатно се здобил со повреди на...

Македонец ја застрелал својата сопруга во Швајцарија

Швајцарските медиуми потврдуваат дека утрово маж на возраст од 54-години, пукал во својата 36-годишна жена, која била Македонка, во близина на паркинг од супермаркет...

Мајка оставила бебе само во када и 20 минути “седела” на Фејсбук: Кога се...

Мајка минала 20 минути на Фејсбук а за тоа време нејзиното шестмесечно бебе се удавило во купатилото. Шајен Самер Стаки (21) рекла на полицијата дека...

Починала на самото место: Прегазена жена во Струмица

Според информациите на МВР, А.З. (42) утринава во 5 и 20 часот со автомобил мерцедес спринтер со струмички регистарски ознаки удрил во А.Д. (44)...

Автомобил прелета преку автопатот и удри во автобус- возачот мртов

Ужасна сообраќајка се случило на автопат во Јапонија. На социјалните мрежи кружи снимка ос самата несреќа, во моментот кога автомобилот „полета„од спротивната страна на свтопатиот...

МВР Билтен за 22.06.2017

На 21.06.2017 година околу 07.00 часот на регионалниот пат Битола-Ресен, на паркинг простор кај место викано „Ѓавато“, двајца непознати сторители извршиле разбојништво врз Ѓ.П. ...

Мигранти ограбиле човек во скопско

Мигрант од Етиопија со привремен престој во Србија, заедно со уште неколку лица ограбиле човек во близина на Скопје. Имено, во вторникот околу 6 часот,...

НАЈНОВИ