Category : ЦРНА ХРОНИКА

ЦРНА ХРОНИКА

Драма во Битола: Полицајци истепани на повик за семејна расправија

Ferad Aruc
Педесет и деветгодишниот Т.Т. од Битола ја пријавил неговата ќерка М.Т.(33) дека го вознемирувала, поради што во нивниот дом пристигнале полициски службеници од Секторот за
ЦРНА ХРОНИКА

Наместо во рикверц, Милица ставила во прва – најдобриот другар и се удави, таа едвај се спасила (ФОТО)

Ferad Aruc
Милан Субошиќ (17), млад фудбалер од Болеч, се удавил кога со автомобилот во кој бил со својата најдобра другарка Милица Л. (17) слетал во Дунав.
ЦРНА ХРОНИКА

Познат идентитетот на скопјанката која беше пронајдена мртва во „Сити мол“

Ferad Aruc
Министерството за внатрешни работи го објави идентитетот на скопјанката која вчера беше пронајдена мртва во тоалет во трговскиот центар „Сити мол“. Станува збор за лицето
ЦРНА ХРОНИКА

Драма во Велес: Четворица упаднале во неговиот дом додека спиел, го претепале и му се заканувале по живот

Ferad Aruc
Вистинска драма се одвивала ноќеска 30 минути по полноќ во Велес, на ул.„Благој Страчковски“. Додека З.А.(38) спиел во својот дом, насилно му влегле Е.Џ., С.Џ.,
ЦРНА ХРОНИКА

Хорор во Тетово: Татко сексуално се изживувал врз 14-годишната ќерка, за случајот алармирале нејзини другарки

Ferad Aruc
Вчера во Полициска станица Тетово, директор на основно училиште во Тетово пријавил дека две ученички во 8-мо одделение му кажале дека нивната 14- годишна другарка
ЦРНА ХРОНИКА

Рекол нема што да пријави – на Табановце паднал со цел бункер дрога

Ferad Aruc
Бугарски државјанин бил фатен со 20 килограми марихуана на граничниот премин Табановце. Се работи за Р.Б. возач на патничко моторно возило со бугарски регистарски таблици, кој кажал
ЦРНА ХРОНИКА

Педофил во кожа на доктор силувал 156 жени и добил 175 години затвор: Се соочиле со него на суд, еве ги нивните исповеди

Ferad Aruc
Еден американски доктор осуден е на доживотна затворска казна. Се соочил со 156 жени на суд кои сексуално ги злоставил. Судијата за време на изрекувањето
ЦРНА ХРОНИКА

Први фотографии по страшниот пожар во Тетово во кој загинаа мајка и четири деца

admin
Мајка и нејзините четири деца загинаа во пожар што избувнал ноќеска во нивната куќа во населбата Поток во Тетово. Според првичните неофицијални информации Фатиме З.
ЦРНА ХРОНИКА

Две малолетнички од Тетово силувани од маж што го запознале преку „Азар“

Ferad Aruc
Малолетничка од Тетово во присуство на нејзината мајка во придружба на дежурен јавен обвинител, психолог при Центарот за социјални работи на Тетово и адвокат, синоќа
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Како е можно: Издрогиран возач со автомобил се заби во забна ординација и тоа на вториот кат

admin
Две лица се повредени кога возач под влијание на дрога, налета на пешачки остров, па со автомобил влета во стоматолошка ординација во Санта Ана која
ЦРНА ХРОНИКА

Скопјанец загина во тешка сообраќајка на булеверот „Александар Македонски“

Ferad Aruc
Во текот на завчерашниот ден во Скопје се случила трагична сообраќајна незгода во која животот го загубил 36-годишен маж од скопското село Марино. Според информациите
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Албанец од Македонија си го уби 5-годишниот син: Го задавив со мои раце, но не знам зошто!

admin
Албанец од Македонија, кој со своето семејство живеел во Италија, го усмртил своето петгодишно дете со давење. Како што пренесуваат албанските медиуми, таткото Бесарт Имери
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Семејство од Струмица настрада во сообраќајка во САД

admin
Петчлено семејство од Струмица настрадало во сообраќајна несреќа во САД. Од засега непознати причини автомобилот со кој се превезувало семејството Доневи излетал од патот во