Category : МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев до АРМ: На вашите униформи е закачен највредниот орден, поканата за НАТО

Ferad Aruc
Влегуваме во НАТО како рамноправна 30-та земја членка на Алијансата. НАТО е сигурност и безбедност за една држава и нејзините граѓани, но НАТО е и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска вртела телефони по Белград за да провери дали сопругата на Бранко Црвенковски има имот во Хрватска

Ferad Aruc
По паузата, во кривичниот суд попладнево продолжи репродуцирањето на 1000 бомби од СЈО во предметот „Титаник“. Во една од нив, Протоѓер и’ нарачува на Јанкулоска
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Заев удира по државноста на АРМ, војниците немаат пари за превоз

Ferad Aruc
Заев удира по столбот на државноста АРМ, го менува нејзиното име, а војниците немаат пари ниту за превоз, реагира ВМРО-ДПМНЕ, по честитката на претседателот на
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ СО АНАЛИЗА: ИАКО ОСЛАБНА ГЛОРИЈА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВРЕМЕТО И ПОНАТАМУ: ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Иако висинскиот циклон ГЛОРИЈА ослабна сепак на времето кај нас ќе влијае и понатаму. Овој викенд времето во државава ќе биде сончево и топло со
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА ГО ПОГОДИ И ОХРИД: ДОНЕСЕ ГРАД И СИЛЕН ВЕТЕР – ДЕТАЛИ

Ferad Aruc
Попладнево циклонот ГЛОРИЈА удри и во Охрид каде што имаше развој на нестабилна облачност и олуен систем добро развиен кој услови пороен дожд, електрични празнења,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Државна Изборна Комисија ќе ги разгледува трошоците за референдумот

Ferad Aruc
Повеќе точки поврзани со референдумот се на дневен ред на четвртата седница што ќе ја одржи денеска Државната изборна комисија (ДИК). Членовите на ДИК ќе
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ СО ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНДОТ КОЈ НИ ПРЕТСТОИ

Ferad Aruc
Од денес (петок) па за време на овој викенд поради продор на потопол воздух од југ повторно температурите на воздухот ќе бележат тенденција на покачување
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ЦИКЛОНОТ ГЛОРИЈА УДРИ ВО СКОПЈЕ – ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ И ГРМОТЕВИЦИ ВО МОМЕНТОВ

Ferad Aruc
Во овие рани вечерни часови Скопскиот регион е на удар на ГЛОРИЈА каде има изразена нестабилна облачност проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Арсовски: СДСМ пак излажа, Заев потроши околу 40.000 евра повеќе од она што јавно го прикажа за прославата за наводен влез во ЕУ и НАТО

Ferad Aruc
Нема ден да нема скандали во нашата држава и во нашето секојдневие. Прославата на СДСМ за наводен влез во НАТО и ЕУ минатиот 14-ти од месец
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ХАОС: ГЛОРИЈА ДОНЕСЕ СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ШТИП – ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ПАДНА ОКОЛУ 50 Л/М2 ВОДЕН ТАЛОГ

Ferad Aruc
Страшно невреме проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи и громови, силен ветер и појава на град услови во текот на вчерашното вторничко попладне циклонот
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ВНИМАНИЕ – ГЛОРИЈА НОСИ НОВИ ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ И ЛОКАЛНО НЕВРЕМЕ СО ГРМОТЕВИЦИ

Ferad Aruc
Попладнево и вечерва како и утре особено попладнето и рано вечерта особено во западните, југозападните, локално во јужните и во источните предели како и во
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Балкан Енерџи нуди бесплатно приклучување во системот за топлинска енергија во Скопје

Ferad Aruc
Снабдување со топлина Балкан Енерџи (БЕГ) до 15 септември годинава на скопјани им нуди можност за бесплатно приклучување во системот за топлинска енергија. Акцијата за
БАЛКАН ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ГЛОРИЈА БЕСНЕЕ ШИРУМ БАЛКАНОТ – ПРИСТИГНУВА И ВО ДРЖАВАВА!

Ferad Aruc
Висинскиот циклон ГЛОРИЈА беснее ширум Балканот поточно во источна Хрватска, Босна како и на западот од Србија како и во делови од Косово па веќе