Category : МАКЕДОНИЈА

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Докторите на КАРИЛ не виделе такво ѕверство

admin
Едногодишно женско дете, безмалку уште бебе, со сериозни повреди на главата и по телото се бори за живот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) ГЛЕДА ЛИ ЗАЕВ ШТО ПРАВИ НАРОДОТ ПРЕД СОБРАНИЕ?! ДВЕСТА ИЛЈАДИ МАКЕДОНЦИ ВИЈААТ МАЌЕДОНСКО ОРО ПРОТИВ ХУНТАТА НА СДС ЗА СПАС НА МАЌЕДОЊА!!!

admin
Ова е рајата на Палчо, Ефтов, Солзето и Бачев пред парлементот, се чини дека е се по жестоко. За МаЌедоња…долу хунтата. Масовен протест против договорот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Христијан Мицкоски: Реков дека ќе гласам против, но околностите се сменија – ИК донесе нов план за дејствување против овој капитулатнски договор!

Ferad Aruc
Јас го соопштив својот став за референдум но околностите се променија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најавувајќи дека неговата партија се уште нема донесено
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Момче од Арачиново се удави во Грција спасувајќи дете

admin
Младиот Бурхан Латифи од Арачиново го даде животот за да спаси дете кое побарало помош во морето во Грција каде бил на летување. Бурхан бил
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Селмани: Али Ахмети ја почна кампањата против референдумот

admin
Али Ахмети ја започна кампањата против референдумот за името со изјавата дека нема сила што ќе го попречи договорот со Грција, напиша претседателот на Здружението
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЕКСКЛУЗИВНО: ИВОНА УШТЕ НЕ ГИ ВРАТИЛА ПАРИТЕ ШТО И ГИ ОДРЕДИ СУДОТ ЗА ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР!

admin
Прво да се потсетиме за целата разврска за случајот Тифани која се случи пред 5 месеци: Основниот суд Скопје 1 ја осуди на условна казна
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Се укинуваат сините картони, бесплатно болничко лекување за сите

admin
Од 1 јануари 2019 година бесплатно болничко лекување за сите граѓани, најави премиерот Зоран Заев на денешната седница за пратенички прашања. – Истовремено таргет што
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Од понеделник значително поскапување на горивата – цените рушат рекорди?

Ferad Aruc
Стравот од недостаток на нафта ја качи цената на најбараниот енергенс на највисоко ниво во последните месец дена. Во моментов барел нафта на берзата во
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Колумна на Трајче Стојанов за Фактор: Европо, стара…

admin
Значи, јасно и гласно: Македонија не доби датум за преговори со ЕУ! Уште еднаш: Македонија не доби датум за отпочнување на преговорите со ЕУ! И
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Долги задржувања на граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ и сообраќај со зголемен интензитет надвор од градовите

admin
На граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање е до 50, односно 30 минути, наведуваат од Авто-мото сојузот
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Оги Сектор: “Не можете да не сопрете, тука има многу љубов!

admin
Синоќа во Скопје полицијата повторно упадна во неколку скопски дискотеки, легитимирајќи ги посетителите. Очевидците тврдат дека специјалци со автоматски пушки ги заплашувале присутните, а сопственикот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на општина Центар Богдановиќ: Сè што е нелегално во Центар ќе биде срушено, ќе биде отстранет и споменик од „Скопје 2014“

Ferad Aruc
Сите нелегални летни тераси и објекти ќе бидат отстранети, а сопствениците ќе се соочат со санкации, тврди градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ. Тој објасни
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ со 1.500 „четворки“ ќе ја руши власта

Ferad Aruc
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги привршува подготовките за „работното лето“, како што ги крстија активностите во наредниот период. За партијата која 11 години беше на власт ќе