Category : МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Судења за „Трезор“ и „Титаник 3“

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје за претпладнво се закажани 2 судења на специјалното јавно обвинителство. За случајот „Трезор“, судењето не може да почне 4 месеца,
Uncategorized ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МОЌНА СИЛВИЈА: СТРАШНО НЕВРЕМЕ И ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: СЕ ЕВАКУИРААТ ТУРИСТИ!

admin
Во изминатите 24 часа најголем дел од соседна Грција е зафатена од страшниот и моќен циклон СИЛВИЈА кој на многу места условува поројни дождови и
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

МОЌНА СИЛВИЈА: СТРАШНО НЕВРЕМЕ И ГОЛЕМИ ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: СЕ ЕВАКУИРААТ ТУРИСТИ!

Ferad Aruc
Во изминатите 24 часа најголем дел од соседна Грција е зафатена од страшниот и моќен циклон СИЛВИЈА кој на многу места условува поројни дождови и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Давид и Катерина имаат оштетен вид- потребна им е наша помош

Ferad Aruc
Десет годишниот Давид и 13-годишната Катерина Рујковски имаат оштетен вид и за да можат да го завршат своето образование нормално, потребни им се специјални ТВ
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ НА 1 ТВ: Брат ми не е Сашо Мијалков, затоа што Сашо беше шеф на ДБК а брат ми прави цигли и ајвар и го извезува во Америка и цел свет!

admin
– Има голема разлика меѓу брат ми и Сашо Мијалков. Вице не е шеф на ДБК, нити е функционер во партијата СДСМ, туку си прави
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ, ФРЛА СЕ НА ЕДНА КАРТА: Ќе си дадам оставка ако не успее референдумот, но сигурен сум дека ќе успее

admin
Да, ќе заминам ако не успее референдумот во Македонија, но толку сум сигурен дека тој ќе успее. Очекувам сериозни проценти 75-85 насто, согласно колкави се
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЗОШТО „REPUBLIC OF NORTH MACEDONIA“ А НЕ „REPUBLIC OF NORTHERN MACEDONIA“?

admin
ЗОШТО „NORTH“, А НЕ „NORTHERN“ MACEDONIA? Ја паметиме Тројанската војна која траела десет години, некаде меѓу 13 век п.н.е. до 12 век п.н.е. поради грабнувањето
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МИЛЕНКО СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ИМАЛ СПИСОК ЗА ЛИКВИДАЦИЈА, ЧЕКАЛ ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ!

admin
До џандарот во цивилно со карактеристична ташничка преку рамо што вечерва ми пријде пред ресторан Национал прашувајки дали нему како полицаец му забранувам да биде
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

БОМБА СО ОГРОМНА И РАЗОРНА МОЌ НА ФОКУС : Мијалков ќе отвора казина со српскиот „крал на коцката“

admin
ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Доаѓа време кога Мицкоски нема веќе да може да ги лаже ќосињата дека ги поддржува, ама не може да им
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТАЛАТ ЈАДЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА, МУ СЕ ЗАКАНУВААТ 5 ГОДИНИ ЗАТВОР!

admin
ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Талат Џафери, претседателот на Собранието на Република Македонија до Основното Јавно Обвинителство – Скопје, за прекршување на Уставот, Законот за
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ НА ФЕЈСБУК ОБЈАВИ ЕМОТИВЕН ВОВЕД ЗА ИЗВЕШТАЈОТ ОД БАЛКАНСКИТЕ ВОЈНИ И ПОВИКА НА ПОМИРУВАЊЕ

admin
Никола Димитров – Nikola Dimitrov 7 mins ·  Од воведот кон Карнегиевиот извештај за Балканските војни Вашингтон, 1914 година “Вистинските виновници во оваа долга листа на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ШОКАНТНО: Комитите синоќа упаднале во ресторанот Пелистер и крешеле се пред себе, загрозиле и исплашиле деца и бебиња

admin
„Неколку зборови за „мирните демонстранти“. Вчера околу 9 седевме во Пелистер и наеднаш наиде една бучна група која без никаков повод започна да фрла камења