Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Менувањето на даночната политика ќе значи осиромашување на државата

admin
ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните се сериозно загрижени од последните најави дека СДС има намера да ја менува даночната политика во Република Македонија. Менувањето на даночната политика,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Вечерва повторно земјотрес во Охрид

admin
Вечерва земјотрес повторно ги вознемири граѓаните на Охрид. Според информациите земјотресот се случил пред неколку минути во и бил со јачина од 3, 3 степени
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Баклави за политичари и дипломати, традиција на ИВЗ за Рамазан Бајрам

admin
Политичари, дипломати и претставници на верските заедници во Македонија денеска во хотелот Александар Палас заеднички го прославија муслиманскиот празник, Рамазан Бајрам. Домаќинот, Исламската верска заедница,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Журнал“: Убиецот од Швајцарија висок функционер на СДСМ и близок пријател на Заев (ФОТО)

admin
Познатиот активист на СДСМ од Струмица во швајцарскиот град Лукарно, Горан Михајлов (54), со пет куршуми си ја усмртил сопругата Хани (38) на патот кон
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бугарски Фокус: Милошоски и Џамбаски одеа на гробот на Александров, а Филип Петровски нудеше пари за поддршка на Груевски

admin
Под наслов „Хистеријата продолжува“, сопственикот и уредник на бугарската новинска агенција Фокус пишува за тоа како дел од македонските медиуми известуваа за посетата на македонскиот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јавното претпријатие го обвинува Рашковски за тоа што држел пресови, го нарушувал угледот на земјата?!?! Стигна реакција на Рашковски!

admin
Замислете, јавното претпријатие за деловен простор го обвинува генералниот секретар за тоа што држел пресови за проблемот со стадионот, со тоа го нарушувал угледот на