Category : СВЕТ

Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Објавена листа на европски земји со најпродуктивни работници: Како е рангирана Македонија на оваа листа?

admin
Реформите на пазарот на трудот се приоритети во земјите од Западниот Балкан. Според статистичките податоци, овие земји заостануваат во споредба со просекот на Европската Унија.
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Ја известила шефицата дека не доаѓа на работа бидејќи животот на нејзиниот син е во опасност, а за возврат добила шокантен одговор поради кој побеснела

admin
Кристал Рејнолдс Фишер од Мичиген пред една седмица доживеала непријатна ситуација откако ѝ се јавила на шефицата дека не може да дојде на работа, бидејќи
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Оваа снимка го покажува сиот ужас низ кој минуваат спасувачите на Тајланд: Дури кога ќе го погледнете видеото ќе видите колку е оваа акција опасна

admin
Спасувачите на Тајланд имаат многу тешка задача пред себе, тесни и мрачни тунели низ кои мора да се провлечат, само за да стигнат до децата
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Ердоган презема султански овластувања: Бев чирак, па калиф, а сега сум голем мајстор! Турција ќе биде една од најголемите светски сили

admin
Актуелниот претседател на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, прв пат денес ќе положи заклетва како претседател во новиот политички систем кој на шефот на државата му
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Германците стравуваат од средбата на Трамп и Путин: Ги загрижуваат акциите кои не се во склад со политиките на НАТО

admin
Трамп пред средбата со Путин ќе има состаноци со сојузниците од НАТО во Брисел и ќе ја посети Британија. Германските политичари и експерти за безбедност
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Демонстрантите ги блокирале улиците, во целиот град демолирани и ограбени продавници поради цената на горивото

admin
Демонстрантите на Хаити ги блокирале улиците, а многу од нив ги оштетиле или ограбиле продавниците кои веќе трети ден се затворени поради протестите организирани поради
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Го интересирале други, па останал без девојката и без вистинска шанса на Мундијалот

Ferad Aruc
Некогашната девојка на Аргентинецот Паоло Дибала, Антонела Кавалиери, во јавноста излегла со детали за нивната врска и сета “валкана долна облека” која оди со тоа.
ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Скандалозна снимка: Комичарот обвинет за сексуално вознемирување, ја допира Иванка Трамп на сред емисија

Ferad Aruc
Веста дека американскиот комичар Енди Дик е обвинет за напастување на жени во април оваа година, не ја изненадила многу американската јавност. Но, снимката од
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Сколари: Нејмар никогаш нема да го достигне Пеле

Ferad Aruc
Поранешниот бразилски селектор, Луис Фелипе Сколари, во својата последна изјава повторно го коментирал Нејмар и неговиот потенцијал. Сколари вели дека без разлика на успесите кои
ВЕСТИ СВЕТ

Мајка забележала игла во непцето на своето бебе, а по направениот рентген таа не можела да се соземе од тоа што го дознала

Ferad Aruc
9-месечниот Мудасир Каримов од Таџикистан се бори за живот откако лекарите пронашле 10 метални игли во неговото тело. Мајката открила игла во непцето на своето
ЖИВОТ СВЕТ

Заборавената ќерка на Трамп лудува поднапиена и полугола

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп, одамна со своите постапки покажа колку е приврзан, односно колку не е, за својата млада ќерка Тифани Трамп, која ја доби
ВЕСТИ СВЕТ

Папата го осуди лицемерието кон мигрантите

Ferad Aruc
Поглаварот на Римокатоличката црква, Франциско, им заблагодари на хуманитарните организии кои ги спасуваат мигрантите и се грижат за нив. Папата го осуди лицемерието на, како
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп во говорот во Монтана ѝ порачал на Меркел: Знаеш што Ангела, ние ве штитиме, а вие одите и им плаќате на Русите милијарди за гас и нафта

Ferad Aruc
Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се подготвува за самитот на НАТO и состанокот со претседателот на Русија, Владимир Путин, во Монтана одржал говор на