Category : СВЕТ

ВЕСТИ СВЕТ

ПОРАДИ АЈВАР ВО ЗАТВОР: Печел пиперки во Канада, а сега му се заканува казна затвор! Но тоа не е се…

admin
Брачниот пар Росиќ, кои со години живеат во Канада, се најде лице во лице со канадските правосудни органи, и тоа поради печење на пиперки! Велат
ВЕСТИ СВЕТ

Ердоган до Габриел: Кој си ти да зборуваш така за претседателот на Турција

admin
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган остро го искритикува шефот на германската дипломатија, Зигмар Габриел, откако тој му упати критики за неговото мешање во кампањата за
СВЕТ

Фото: Терористот кој сееше смрт во Барселона се заканувал на Фејсбук – погледнете му го профилот

admin
Еден од терористите во Барселона – Дрис Окабер е снимен на плажа, само два дена пред нападот во шпанскиот град каде вчера се сееја смрт
ВЕСТИ СВЕТ

Разорен земјотрес од 6.4 степени според Рихтер

admin
Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени, според Рихтеровата скала, го погоди денеска индонезискиот остров Суматра, соопшти Американскиот геолошки завод. Земјотресот се случил на длабочина
ВЕСТИ СВЕТ

ШВЕДСКА ВО ШОК! – Само 3% од мигрантите сакаат да учат, а немаат ни желба за работа

admin
Што ќе прават Швеѓаните сега? Немаат поим! Шведската Влада малку се зафркна кога во последните години, широко ги отвори вратите на својата татковина за безброј