Виц на денот: Леб за 50 денари

Некој човек отишол во продавница да си купи леб. - Колку е црниот леб? - 50 денари. - Многу, бе! Како може да е толку скап? - Сега...

(ФОТО) Рита Ора повторно во фокусот: Провоткативна до коска на црвен тепих во Берлин

Популарната пејачка Рита Ора речиси постојано ги привлекува медиумите по нејзиниот разголен стил, но овој пат се случи спротивното. Таа обично избира провокативни и разголени...

Ако немате цвеќе дома, после ова веднаш ќе купите!

Ако сте забележале дека додека поминувате во близина на цвеќарите се чувствувате некако поинаку и поубаво, немојте да мислите дека е случајно. Неодамна едно истражување...

Суеверието за петок 13 уште од исусово време: Тајната вечера била на овој ден,...

Некои истражувачи сè уште го бараат коренот на така наречениот црн петок или петок 13. Има повеќе верувања за потеклото на суеверието за петок...

Затворски виц на денот

Сопругот на една жена бил во затвор.Таа отишла да го посети, зборувале и времето за посета завршило, мажот го прибрале в ќелија, а жената...

Зошто е баксузен петок 13?: Најпознатите сериски убијци се поврзани со овој број

Денеска е петок 13, за многумина е баксузен ден, за некого е среќен, но речиси сите имаат доза на резерва од бројката 13. Стравот од...

Цвеќарите ја открија тајната: Еден филтер за кафе прави чуда за вашето цвеќе

Некогаш филтерот за кафе се користел исклучиво за готвење кафе, сега го користат и љубителите на цвеќиња. Зошто? Затоа што готвењето кафе не е единствена...

(ВИДЕО) Машина за виртуелен секс: Јапонците ја обожаваат, а ќе стигне и кај нас

Ако барате партнерка која секогаш ќе биде расположена да ви овозможи сексуални услуги и никогаш нема да рече „Не“, ова е вистински избор за...

(ВИДЕО) Бизарно слабеење: Памук – диетата повторно во мода

Многу девојки во светот се одлучни во својата намера да изгубат неколку килограми. Нивното бизарно однесување и наоѓањето нови начини за губење килограми не...

(ВИДЕО) Американски маринец и атрактивна Србинка во македонски спот

„Рана“ е најновото музичко остварување на пејачот Боби Павловски, кој и овој пат ја продолжи соработката со еден од нашите најдобри хит-мејкери, Лазар Цветковски. Станува...

(ВИДЕО)Мајсторски потег: Со затворени очи го шишаше муштеријата

Италијански бербер направи мајсторско дело со затоврени очи. Да ибд еуште поинтересно забрането гледање му беше и на муштеријата. Ремиџио Морели важи за едне од...

(ФОТО) Не знаела дека го крши законот: Се возеше гола на мотор, локалците со...

Познатата американската инстаграмџика Кинси Голден која на нејзиниот профил има 40 000 следачи, казнета е на Филипините затоа што се возела на мотор во...

(ВИДЕО) ДАЧИЌ КРШИ ЧИНИИ ВО ЧЕСТ НА КОЅИАС: Министрите прегнати пеат грчки песни во...

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас пред нивната официјалн работна средба решија малку да се...

НАЈНОВИ