Category : ЉУБОВ И СЕКС

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Дознајте ја иднината на вашата врска според месецот во кој ви започнала

admin
Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку долго низ времето, можеби си има доза на вистина. Така на пример,
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

СЗО: Зависноста од секс е ментална болест

admin
Светската здравствена организација официјално го класификуваше компулсивното сексуално однесување, односно зависноста од сексот, како ментална болест. Сексуалната компулсивност вметната е на листата на Меѓународната класификација
Uncategorized ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Тој е самопрогласен муслимански војник кој е од глава до пети со тетоважи, а дамите не можат да одолеат на неговите голи фотографии

admin
Самопрогласениот “муслимански шитски војник” од Сиднеј, кој целото тело буквално го прекрил со тетоважи е исто така зависник од теретана и изгради армија на следбеници
Uncategorized ЉУБОВ И СЕКС

Работела како чуварка во затвор, но не ѝ се допаѓало па станала порно ѕвезда

admin
Изабела Делторе работела како чуварка во затвор, но иако била задоволна со својата работа, сепак се чувствувала дека тоа не ја прави среќна. Во затворот
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Подобрете го сексуалниот живот без скапи играчки и помагала: Само две чаши од овој напиток прави чуда и за мажите и за жените

admin
Се што ви е потребно е да пазите што пиете, посебно во вечерните часови. Многумина сигурно имаат цело шише дома, а не знаат дека со
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

11 работи за кои мажите не размислуваат за време на сексот, а жените се оптоварени со нив

admin
Сакале или не, жените за време на сексот размислуваат за овие единаесет работи. Ова особено е изразено кога се работи за нов партнер и почетокот
Uncategorized ЉУБОВ И СЕКС

“Имаат секс, а не знаат што му прават на телото”, експерт за секс тврди дека училиштата треба да ги едуцираат децата за мастурбација

admin
Училиштата би требало да ги подучуваат учениците за мастурбирање уште на 11 годишна возраст, тврди експертот за темата секс, Надја Бокоди од Сиднеј. На оваа
ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Исповед на позната стриптизерка: “Ми плаќаа големи суми на пари за да ги задоволувам, а влегов и во собата за оргии”

Ferad Aruc
“Кога ќе им ја погледнеш гладта во очите за тоа да видат уште малку повеќе отколку што им покажуваш, тогаш знаеш дека имаш целосна контрола”.
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кои од земјите кои се натпреваруваат на СП имаат најголеми, а кои најмали пениси?

admin
Според истражувањата на магазинот „ForHims“ од 32. нации кои се натпреваруваат на Светското првенство во Русија најнадарени се Колумбијците. Дека големината нема многу врска со
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Утврдена е идеалната разлика во години

admin
Се поголема е веројатноста за прекин или развод меѓу партнерите кога разликата во годините е поголема, покажува најновото истражување спроведено на 3000 луѓе. Во врските
Uncategorized ЉУБОВ И СЕКС

Има 35 години и неодамна стана баба, но сепак тоа не ја спречува да објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи

admin
Кери Хилтон има 35 години и неодамна стана баба, но сепак тоа не ја спречува да објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи. Loading…