Колку е просечното траење на сексот?

Досега повеќепати научниците и прихолозите дискутирале и истражувале на тема времетраење на секс и проблемите со прерана ејакулација. Што вели најновото истражување за ова? Истражувањето...

6 тајни на сексот

Секоја мистерија е тука за да биде разрешена, па така и сексот. За него се заинтересирани оние кои уживаат во него, но и научниците...

ФОТО 18+: Со 21 година таа е една од најплатените порно ѕвезди во светот

Иако има само 21 година, Ава Тејлор во моментов важи за една од најдобро платените порно актерки во светот.  Родена е во Чикаго САД,...

За оние кои не сфаќаат и никогаш нема да разберат зошто го одбрав него…

Сите ме замислуваа со други тип на маж или мислат дека ова не треба да се сфати сериозно и се само затоа што не...

Во кој ден од неделата луѓето изневеруваат најмногу?

Ако мислите дека деновите од викендот се денови кога луѓето најмногу изневеруваат, грешите. Имено, резултатите од едно истражување спроведено на 172 илјади луѓе покажува...

УПАТСТВО ЗА ПРАВИЛНО МЕРЕЊЕ НА ГОЛЕМИНАТА НА ПЕНИСОТ

И покрај тоа што научниците се согласуваат дека големината на машкиот  полов орган не е пресудна во сексуалниот однос и дека мажите со просечен...

Колку често треба да имате секс според возраста (ТАБЕЛА)

Дали имате премногу секс или премалку? Проблемот е во тоа што имаме се помалку време за да поминете квалитетно време со партнерот, на сето...

За човекот кој ја уништи мојата способност да сакам…

Не знам што се случи од моментот кога те запознав до денес. Не сум сигурна како стигнавме до тука. Нема логика во тоа што...

Што значи ако водите љубов во сон?

Сексот повикува на акција! После 30 години проучување и повеќе од 100.000 анализирани соништа психологот Ian Wallace тврди како сонувањето за секс е повик...

10 Работи кои се вредни да ги промените за вистинскиот човек

Предноста во тоа да се биде сингл наместо во врска е во тоа што буквално секогаш може да правите се што вие посакувате. Нема...

6 работи кои ѝ се случуваат на вагината заради недостаток на секс

Сексот е одличен за нашето тело - го подобрува сонот, го зајакнува имунолошкиот систем, согорува калории, ни ја зајакнува самодовербата... Но, исто така и недостатокот...

Минувачите шокирани: Секс во Градскиот парк среде бел ден!

Овој млад пар дефинитивно не успеал да се спротивстави на своите чувства, па следуваше секс во паркот. Поточно во Словенија во градски парк Копер, додека...

Конечо разјаснето: 9 причини зошто сексот со крупна жена е одличен

9 причини зошто сексот со крупна жена е одличен Иако насловните станици ги красат совршени слаби девојки во последно време, дамите со раскошни облини се`...

НАЈНОВИ