Category : ЗАБАВА

ЗАБАВА

Колку денови платен годишен одмор му следуваат на секој работник според законот?

admin
Согласно Законот за работни односи, секој работник има право на платен годишен одмор од најмалку 20 и најмногу 26 работни дена. Законот предвидува годишниот одмор
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци секогаш има даваат втора шанса на своите поранешни партнери

admin
Рак и Риби Родените во овие знаци се многу чувствителни личности кои често дозволуваат носталгијата да предвладее со нивните чувства. Филм, песна, серија – било
ЗАБАВА

Нема да верувате за што плаќаат мажите: Оваа девојка е “финансиска домино дама“, не нуди секс за пари, туку…

admin
Таа тврди дека мажите сакаат да ги понижува и за тоа ѝ плаќаат пари. Ава од Австралија е “финансиска домино дама”, која живее раскошен живот,
ЗАБАВА

Ова видео покажете им го на вашите деца: Од утре ќе бидат посреќни и поблагодарни за се што имаат!

admin
Понекогаш децата, но и повозрасните забораваме колку сме среќни и во колку добри услови живееме. Во ова видео споредбено е прикажано колку време му е
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Дознајте ја иднината на вашата врска според месецот во кој ви започнала

admin
Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку долго низ времето, можеби си има доза на вистина. Така на пример,
ЗАБАВА

Убиец на едно сетило: Погледнете зошто овој цвет го нарекуваат смрдлив ЛЕШ (ВИДЕО)

admin
Според податоците на Конгресната библиотека на САД, растение со најголем цвет во светот се нарекува „Rafflesia arnoldii“ и може да достигне големина на чадор. Овој
ЗАБАВА

Лекарите предупредуваат: Сите ја правите оваа голема грешка за време на пеколните жештини, еве зошто да престанете веднаш

admin
Голема грешка за време на пеколните жештини е да се пие ладна вода или сокови полни со мраз, бидејќи тогаш на течноста ѐ е потребно
ЖИВОТ ЗАБАВА

Бекамови пристигнаа во Црна Гора, семејството е опкружено со обезбедување и никој не смее да им се приближи (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За да си обезбедат целосен мир, семејството Бекам го засили своето обезбедување, па со авион пристигнале во Дубровник, а со јахта во Црна Гора. Сланиот
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци секогаш им даваат втора шанса на своите бивши

admin
Можеби ги излажавте своите најдобри пријатели дека го избришавте бројот од својот бивши дечко или девојка, но тоа е далеку од вистината. Ако сте претставник