Category : ЗДРАВЈЕ

Uncategorized ВЕСТИ ЗДРАВЈЕ СВЕТ

Докторите и давале 3 месеци живот, но ракот целосно исчезнал експериментална терапија

admin
Животот на Џуди Перкинс, жена која била заболена од рак на дојката, би спасен благодарение на нова, експериментална терапија. Докторите и вбризгале во телото дури
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Ги јадете често, а немате поим што му прават на вашиот организам

admin
Урмите содржат лековити својства кои можат да олеснат бројни здравствени проблеми, како на пример, мозочен удар, срцев удар, висок холестерол и хипертензија. Медицински предности: –
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Шокантна снимка: Еве што му прават цигарите на вашето срце

admin
Светската здравствена организација објавила шокантна видео-снимка која прикажува колкава штета му нанесува пушењето цигари на срцевиот мускул. СЗО ја објавила снимката со цел да ја
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Ослабнала 29 килограми бидејќи го променила начинот на кој го пие утринското кафе

admin
Ели Фишер конечно има стомачни мускули, а не сало околу стомакот. На неа ѝ било потребно помалку од една година за да ослабне речиси 30
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Ставете ги врвовите од прстите во чаша со вода и за 30 секунди ќе дознаете дали имате здравствен проблем

admin
Ставете студена вода во чаша и во неа на 30 секунди потопете ги врвовите од прстите. По тоа време, ќе добиете јасен знак дали сте
ЗДРАВЈЕ

Жените во светот полудеа по оваа диета на база на јагоди, пробајте ја и вие

admin
Јагодата е идеален продукт за консумирање во пролет и лето. Вкусна е и освежувачка, а води и кон тоа да ги намалите килограмите. Јагодите брзо
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Разбиен еден од најголемите митови за храна и здравје

admin
Конзумирањето на дури 12 јајца неделно не го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести кај луѓето, покажа неодамнешно истражување. Истражувачите од Универзитетот во Сиднеј конечно го
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Имала главоболка, докторите мислеле дека е мигрена: Потоа сите ја дознаа ужасната вистина и тешка дијагноза

admin
24-годишната Хоуп Стрингер имала силни главоболки, кои мислела дека и се од мамурлак. Таа излегла една вечер со своите пријатели, а последиците ги почувствувала веднаш, 
ЗДРАВЈЕ

(ВИДЕО) Детално како никогаш досега: Еве што ви прават цигарите

admin
Аманда Елер од Северна Каролина објави видео на кое јасно го покажува влијанието на пушењето врз белите дробови. Појаснува дека белодробното ткиво на пушачот ја
ЗДРАВЈЕ

Научно откритие што ќе ги израдува мажите: Овој сок делува подобро од вијагра

admin
Шкотски научници спроведоа експеримент во кој учество зедоа 58 мажи на возраст од 21 до 64 години. Сите волонтери пиеле сок од калинка секој ден
ЗДРАВЈЕ

Пет правила во борба против ракот и продолжување на животот за 10 години

Ivana
Напис објавен во списанието „Circulation“, ги посочува петте правила кои треба да се почитуваат, за да го продолжат животот со најмалку 10 години. Лекарите кои