Category : ЖИВОТ

ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

И се јавил на вереница на Скајп, но не ни помислувал дека ќе го види ова

Ferad Aruc
Сите знаеме дека не е лесно да се одржи врска на далечина. Повеќечасовните разговори преку Скајп за многу парови не се доволни да се одржи
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Потресна исповед на киднапираната новинарка: “15 месеци ме тепаа и силуваа”

Ferad Aruc
Злоставувана, тепана, изгладнувана и силувана – вака 15 месеци живеела Канаѓанката Аманда Линдхут во заробеништво. Новинарката била киднапирана во 2008 година заедно со своето момче
ВЕСТИ ЖИВОТ

Мистеријата долга 2000 години: Еве кој го уби Александар Македонски

Ferad Aruc
Тој можеби не бил визионер како Александар, но знаел како да се постави како авторитет. Тој сакал да се врати назат во Египет. Бил фасциниран
ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Отишол на одмор со најдобриот другар и неговата вереница, а тоа што го направил му го променило животот!

Ferad Aruc
Анонимен маж побарал совет од стучно лице поради непријатноста која му се случила. Имено, тој го изневерил својот најдобар пријател така што спиел со неговата
ЖИВОТ ЗАБАВА

Најдобриот задник од македонската естрада: Пејачката ги покажа своите облини на плажа (ФОТО+ВИДЕО)

Ferad Aruc
Сузана Гавазова ги почести своите следбеници со повеќе фотографии од својот одмор на кои таа ги открива своите облини. Гавазова ги објави фотографиите од нејзиниот
ЖИВОТ

43-годишниот Леонардо Дикаприо во врска со 21-годишната девојка

Ferad Aruc
Врската на Леонардо Дикаприо и Камила Морони станува сè посериозна и тој редовно се дружи со нејзините најблиски. 43-годишниот актер многу често е фотографиран со
ЖИВОТ

Мирка Федерере сопругата на Роџер Федерер била верена со султан! Оваа тајна долго ја криела од јавноста!

Ferad Aruc
Мирка Федерер, сопругата на Роџер Федерер е многу повеќе од обичните сопруги на спортистите. Според податоците на Гугл, минатата година била една од напознатите луѓе
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

(ВИДЕО) Му се расипал автомобилот, па првиот работен ден пешачел 30 километри – од шефот добил нешто неочекувано

Ferad Aruc
Работник на една компанија во САД добил неочекуван подарок на првиот работен ден. Откако пешачил 32 километри за да стигне на време на работа првиот
ВЕСТИ ЖИВОТ

Обликот на градите го открива сексуалниот карактер кај жените

Ferad Aruc
Италијанскиот сексолог Пиеро Лоренцони смета дека градите на жените можат да го назначат карактерот во иста мера како што може и астрологијата. Поделени се на
ВЕСТИ ЖИВОТ ЗАБАВА

Џенифер Лопез го прослави роденденот како што ѝ доликува, во минијатурно бикини докажува дека годините се само бројка

Ferad Aruc
Џенифер Лопез го прослави својот 49 роденден забавувајќи се со семејството и пријателите на Бахамите. “Моменталната роденденска ситуација”, напиша под фотографијата од забавата со која
Uncategorized ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Машината за перење примила вода и детергент и почнала да пере, а кога погледнав внатре…видов дека вриска, но гласот не допираше надвор

admin
Знам дека ќе ме осудите како лоша мајка, но сакам да ги предупредам другите за да не им се случи ова, напишала Линдзи Маклвер на
Uncategorized ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Се тресеа ѕидовите од “жешкиот секс”: Сопругата на Икарди и Марадона имале афера

admin
Ванда Икарди, сопруга на фудбалерот на Интер Мауро Икарди имала секс афера со славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона. Со години се шпекулираше во јавноста