Фацебоок статус на пациентката Ема ( фала таравари)

#ФалаТаравари Пред една недела, со мој близок, трчавме по клиники со ургентен упат за да обезбедиме снимки на гинекологија "уро - флоу". Иако се работеше...

Тргнале да трчаат завршиле во болница борејќи се за живот! Причината ќе ве шокира

Луѓето често можат да се најдат во опасна ситуација. Постојат места или околности кои се поопасни од другите, но сепак страшните работи работи можат...

Сашко Богески го уби крадецот што провали во неговиот стан: На суд ја објавија...

Сашко Богески кој во мај 2013 година во својот стан во Белград го уби провалникот Владимир Маниќ, вчера пред Вишиот суд во Белград остана...

Девојче (5) чекало во судница да ја посвојат: Се шокирало кога видело кој влегол...

Од кога била бебе Даниел, била згрижена во дом семејство. Во својата 5. година, го дочекала моментот на посвојување, кога добила ново, постојано семејство....

Република: Ова е убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев

„Република“ пишува дека убиецот на фудбалер Мартин Јанушев, има иницијали Р.Т. и е добро познат на полицијата. Ова не му е прво убиство и...

Итно пренесен во болница: На познатиот пејач му откажуваат бубрезите и црниот дроб

Популарниот во 70-тите години на минатиот век американски актер и пејач Дејвид Касиди е пренесен во болница и се наоѓа во тешка здравствена состојба. Официјалната портпаролката на...

Пензионер 16 години го преуредувал својот стан – Кога ќе ја видите внатрешноста ќе...

Пензионерот Власимир Чаика (65) од Киев, последниве 16 години ги поминал во трансформација на својот стан, со цел да изгледа како познатиот Версајски дворец. Денес,...

СОНОТ СТАНА РЕАЛНОСТ: Еве кој го доби дресот на Роналдо (ФОТО)

Младото момче од Скопје, Мартин Силјановски, го доби најголемиот подарок на кој што можеше да се надева – дресот на Кристијано Роналдо. Неговиот сон стана...

ВИДЕО: Роналдо се жали од скапите цени во Македонија

Феноменалниот Бубе Дупев повторно импресионира… https://youtu.be/Wp4lX1Ib4WE

Социјалдемократите во тага: Почина Ивана Ангелеска

Централнот одбор на СДСМ, на почетокот на седницата, со едноминутен молк оддаде почит на Ивана Ангелеска, членка на СДСМ и активистка за права и...

Убавата Ајшеѓул беше во брак со најпосакуваниот турски актер – се разведоа, а еве...

Убавата Ајшеѓул од хит серијата на Сител „Мојот син“, или Бурчин Терзиоглу, неколку години беше во брак со популарниот Саваш - Мурат Јилдирим, а...

(ВИДЕО) Најсрамните моменти од Водици во Македонија

Повторно тој ден во годината. Oва се ТOП 5 фрлања по крст! https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/videos/1790754694563821/ извор:засе.мк

(ФОТО) Во Италија сликано огромно суштество кое морето го исфрлило на брегот

Се појави фотографија на која е сликано мистериозно огромно супштество и статија на која објаснува што се случило. Ва статтијата пишува дека ова супштество е...

НАЈНОВИ