На 17 години е прогласена за најгрда личност на светот, но погледнете ја денес

Кога имала само 17 години, ја прогласиле за најгрда личност на светот, и сите ја исмејувале. За време на школувањето трпела многу навреди и малтретирање...

Миленко Неделковски: Ротвајлерот што ги нападна дечињата е на судијка од Ново Лисиче

Откако, денеска актерката Ирена Ристиќ на својот ФБ профил напиша статус во кој тврди дека заловениот ротвајлер кого го чека смртна казна, не е...

Девојка влегла во автобус: Кога ја виделе патниците во рацете, се заледиле!

Кој патува со градски превоз, знае дека таму може да види работи кои не ги замислувал ниту во најлудите сонови. Всушност поради тоа, веќе подолго...

Денес живее во луксуз, а еве како изгледа родната куќа на Драгана Мирковиќ

Пејачката Драгана Мириковиќ во емисијата „Ами Џ шоу“ која беше прикажана пред неколку години, покажала како изгледа нејзината родна куќа. Пејачката пораснала во шестчлено семејство...

НЕОБИЧНА ВРСКА: Дала отказ од работа за да може да го дои својот дечко...

Џенифер Мулфор од Атланта стана вистинска интернет сензација откако објавила вест за нејзината необична врска со 36 годишниот Бредом Лисон кој мора да го...

Се однесувала чудно на нејзината свадба, а кога доктор и го видел темето се...

Зашто вакво нешто мора да се случи на најубавиот ден во животот? Зашто вакво нешто воопшто да се случи? Др. Едвард Паначек од Сакраменто во...

Цариниците се посомневаа во изгледот на овие чевли, па кога ги отворија внатре најдоа...

Шпанската полиција неодамна ја објави снимката на која може да се видат предмети кои се запленети во текот на една рација. Многумина се зачудија тоа...

Ирена Ристиќ: Напаѓачот е ротвајлер трениран за борби во сопственост на поранешен полицаец

Скопје, но и цела Македонија деновиве доживава драма, по нападите на ротвајлерот на дечиња во Аеродром, но и по труењето на уличните кучиња. Актерката...

МАЈКА МОНСТРУМ: Тригодишниот син во дворот смрзнал до смрт додека таа дрогирана спиела со...

Една мајка признала дека дозволила нејзиниот тригодишен син да се смрзне надвор и почине, додека таа дрогирана спиела во куќата. Џејми Бејсингер се изјаснила за...

На царина забележале дека во куферот нашто мрда, а кога отвориле останале без зборови

Цариниците често имаат прилика да најдат невообичаени работи во куферите на патниците, но вакво нешто ретко се случува. Имено на аеродромот во Малезија, цариниците забележале...

Ставила неколку капки од овој сируп на темето и ја вратила сета изгубена коса...

Веруваме дека голем број луѓе имаат проблем со косата, односно со опаѓањето. Многу лица сакаат косата да расте и никогаш да не оќелават. Не трошете...

Тажна слика од естрадата – Тања Савиќ пее качена на камион

За разните проблеми на пејачката Тања Савиќ се пишува веќе со години. Сето тоа влијаело за пејачката да заврши на камион. Наместо на нормална сцена,...

На сопругот му „наместила“ малолетничка, но останала шокирана кога видела што направил!

Жена на својот сопруг му наместила заводничка која му пристапила додека ги хранел патките во паркот. Девојката лажела дека сеуште не е полнолетна, што...

НАЈНОВИ