Вања има 29 години, боледувала од рак 4 пати, но, сепак, ја добила животната...

Вања има 29 години. Боледувала од рак дури четири пати, од оној „неизлечивиот“. Родена е со срцева мана, а на тригодишна возраст имала висок...

Сузана Спасовска ги спакува куферите и замина од Македонија

Популарната пејачка на македонска народна музика Сузана Спасовска повторно отпатува надвор од Македонија. Посетата на Кина на фолк пејачката, Сузана Спасовска, е повторно на специјална...

Кога се претворивме во нашата мајка?

Како деца бевме навикнати на идејата дека мама е тука за сè. Таа е тука наутро кога треба да станеме, да појадуваме, тука е...

Во Јануари не чека спектакуларна глетка на небото – се случува еднаш на 150...

Крајот на овој месец ќе ни ја донесе една од најубавите ноќи, барем кога е Месечината во прашање. Имено, на 31 јануари ќе се...

ВИДЕО: Роналдо се жали од скапите цени во Македонија

Феноменалниот Бубе Дупев повторно импресионира… https://youtu.be/Wp4lX1Ib4WE

Како да препознаете Македонец на печалба во странство

Општо познато е дека секоја година се повеќе и повеќе Македонци си заминуваат во странство. Најчестите дестинации во странство каде што можат да се...

Бик усмрти познат шпански матадор

Шпански матадор го загуби животот, откако во арена бик со рогови го забоде во градите во југозападна Франција. Матадор Иван Фандино (36) итно синоќа е...

Бизарни детали од убиството на Јелена: Убиецот гледал како се дави, пред тоа со...

Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ починала во Борча додека убиецот ја гледал нејзината агонија. Додека траела борбата, актерите на злосторството ладнокрвно стоеле во непосредна близина...

Никогаш повеќе нема да имате мравки дома: Трик од 10 денари ќе ве спаси

Сите знаеме колку здодевни знаат да бидат мравките и колку главоболки можат да ни создадат кога ќе ги видиме во домот. Ви нудиме генијални...

Постојано го криела влакнестото тело од сите, но сега ги надминала сите комплекси и...

Ве нервира и најмалото влакно, депилирањето е Ваше секојдневие? Лиа Јоргенсен има синдром на полицистични јајници, односно хормонско пореметување кое може да предизвика абнормален...

На 12 години започнала да гледа порно филмови и многу брзо станала зависничка од...

Ерика Гарза е жената која поминала доста необично детство. Таа пораснала во старо католичко семејство, па израснала до бунтовничка и девојка која била зависна...

Mаж турна жена пред автобус – Полицијата трага по сторителот

Лондонската полиција соопшти дека трага по маж, кој додека џогирал преку мост, во пролазот турнал жена на улица пред автобус во движење. За среќа, возачот...

Поучна приказна: Нема поголема љубов од онаа на брат и сестра

Една вечер татко и вели на мајката: “Душо, така повеќе не може. Мислам дека дојдовме до крајот, нашиот син може да го спаси само...

НАЈНОВИ