• Home
  • Треба да имате сапун во секоја соба: Кога ќе дознаете за што можете да го користите, веднаш ќе купите неколку
ЗАБАВА

Треба да имате сапун во секоја соба: Кога ќе дознаете за што можете да го користите, веднаш ќе купите неколку

admin
Иако најчесто сите го чуваме во тоалетот, сапунот има бројни примени кои воопшто не се поврзани со хигиената, па затоа треба да имате по еден
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Доаѓа период на Вагите- ова се карактеристиките на луѓето родени во овој знак

admin
Вагите се личности родени во периодот меѓу 23 септември и 22 октомври, па така можеме да кажеме дека тие се вистински есенски знак. Со Вагите
ЗАБАВА

УЖАС КОЈ ГО ЗГРОЗИ СВЕТОТ: По ова видео, ќе размислите дали во ресторан да нарачате пица

admin
Во еден ресторан во Детроит се случи нешто од кое се згрози цел свет. Вработениот Џејлон Керли бил фатен како плука на пицата пред да
ЗАБАВА

Наместо протези носела конзерви: Ова е девојчето со најтажна судбина на светот (ФОТО)

admin
Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Андроид прославува 10 години, ова е првиот телефон со овој оперативен систем (ФОТО)

admin
Пред дуелот со камери, безжично полнење, Андроид беше скромен оперативен систем кој се потпираше само на еден телефон- Google-HTC T-Mobile G1,подоцна познат како HTC Dream.
ЗАБАВА

Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите- еве зошто

admin
Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите- барем така велат старите народни обичаи и календари. Според обичајниот народен календар, 15
ЗАБАВА

Математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

admin
Еден од најистакнатите британски математичари, Мајкл Атија тврди дека пронашол доказ за Римановата хипотеза, една од шесте матаматички проблеми за чие решавање е предвидена награда
ЗАБАВА

Свекорот ми има германска пензија, морав да се согласам: Останала вдовица, па го шокирала целото семејство

admin
Една вдовица ја раскажа својата интимна исповед и со сите ја подели на интернет. Имено, таа се омажила за својот свекор, таткото на нејзиниот покоен
ЗАБАВА

Денеска е денот кога на секој верник му се исполнува најголемата желба

admin
Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е денот на Св. свештеномаченик Автоном. За време на прогоните на Диоклецијан, Автоном кој беше по потекло од
ЗАБАВА

За подолг животен век 14 корисни совети од доктор од Јапонија кој живееше 105 години

admin
Докторот од Јапонија Шигејаки Хинохара, кој почина лани на 105- годишна старост, даваше совети како да доживеете длабока старост и како да уживате во секоја
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за 25 септември

admin
Овните ги решаваат своите долгови, Биковите планираат, Близнаците се заљубени, Лавовите мислат на една личност, Девиците преговараат, Стрелците се враќаат на некоја личност од минатото.