• Home
  • Комеморативна седница за починатиот градоначалник на Охрид
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Комеморативна седница за починатиот градоначалник на Охрид

admin
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски упати телеграма со сочувство до семејството и пријателите на градоначалникот на Охрид, професор доктор Јован Стојаноски.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Телеграма од генералниот секретар на СДСМ до семејството на градоначалникот на Охрид

admin
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски упати телеграма со сочувство до семејството и пријателите на градоначалникот на Охрид, професор доктор Јован Стојаноски.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

За палење петарди и ракети казни од 200 до 500 евра

admin
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Александар Кирацовски упати телеграма со сочувство до семејството и пријателите на градоначалникот на Охрид, професор доктор Јован Стојаноски.
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Државата ќе поддржува брзорастечки иновативни бизниси

admin
Во Народната банка на Република Македонија се одржа 31. сесија на Клубот на истражувачите, на која, по поздравното обраќање на гувернерката на НБРМ, Анита Ангеловска-Бежоска,
КУЛТУРА

Писателката Лидија Димковска гостинка на Лекторатот за македонски јазик во Будимпешта

admin
Познатата македонска поетеса и писателка Лидија Димковска, добитничка на европската награда за литература, од 11 до 13 декември пгостуваше на Лекторатот по македонски јазик при
ЗАБАВА

30 часа ја китела елката инспирирана од „Убавината и ѕверот“, резултатот е фамозен (ФОТО)

admin
Обожавателка на приказните на Дизни, Сиан Тесдејл од Свонси, поминала 30 часа во украсување на новогодишна елка инспирирана од „Убавицата и ѕверот“. Оваа 29-годишна жена
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Ѓорчев: Невиден егзодус, цели семејства си заминуваат од Македонија

admin
Изминатите денови, недели и месеци сведоци сме на невиден егзодус, на невидено до сега иселување од Република Македонија.Се иселуваат ученици, си заминуваа млади, си заминуваат
КУЛТУРА

Промоција на „Сигрид и Ноќта“ и работилница за анимација со шведскиот режисер и писател Јонс Мелгрен

admin
Издавачката куќа „Гаврош“, во соработка со Амбасадата на Шведска, во понеделник во 18 часот во клубот „Менада“ ќе одржи промоција  на македонскиот превод на сликовницата
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Само 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа со парите во 2019 година- проверете дали сте меѓу нив

admin
Овен, Лав и Риби- ова се трите хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со парите во 2019 година. ОВЕН Доста работевте, дојде време да си
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Велковски: Градиме по план, инвестираме во нова патна и железничка инфраструктура

admin
Со најголемиот добиен грант за еден инфраструктурен проект од 68,6 милиони евра следува изградбата на втората делница од пругата кон Бугарија, важен дел од коридорот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип

admin
Успешно заврши трансплантацијата на коскена срцевина на 15-годишната охриѓанка  Сара Настеска во Германија. ,,Добри вести стигнуваат од Германија. Успешно е извршена трансплатанцијата на коскена срж
ЗАБАВА

Првото нешто што ќе го видите на оваа фотографија открива многу за вашиот карактер

admin
Едноставните нешта можат да откријат многу работи за нашиот карактер. Што забележувате прво на сликата? Крокодил Ако прво го гледате крокодилот, вие веројатно сте многу