Случка која го насмеа интернетот: Клекнал пред девојката да ја запроси, а потоа се...

Кога еден пар ќе се одлучи да има заедничка иднина, важно е и нивните семејства да се сложат со тоа. Но, што доколку таткото...

Болеста беше немилосрдна, почина малата Јана

Малата Јана ја загуби битката со немилосрдната болест. Девојчето со ангелски лик за кој Македонија се сплоти по хуманиот апел, за жал, не е повеќе...

Родители ја осудуваат постапката на мајката од Лондон која изјави дека се тушира гола...

Лорен Либерт е мајка на две момчиња и призна дека постојано се тушира со своите синови кои имаат 10 и 11 години. Нејзиното признание...

Исповед: Жените откриваат зошто изнајмуваат ескорт мажи и жени

Зошто жените плаќаат за секс? Три жени искрено проговориле за британскиот магазин "Metro". Нивните одговори стигнале после отворената анкета која авторката ја направила на...

Наследила куќа и во неа најде стар метален ковчег: Кога го отворила, останала во...

Жена во Германија наследила многу стара куќа од тетката на нејзината мајка. Таа е родена во некогашна Источна Прусија 1921 година и остатокот од својот...

2018 ЌЕ БИДЕ ФАТАЛНА: Земјата ќе се тресе и пука – На овие земји...

По четири силни потреси во 2017 година, кои беа појаки од 7 степени по Рихтер, научниците предвидуваат дека оваа година ќе има двојно повеќе...

“Дизајнерите не ми даваат да ја носам нивната облека поради пропорциите на моето тело”...

Плус сајз моделот, Тес Холидеј сподели фотографија со своите фанови на која позира во долна облека, под која напишала една необична порака. Плус сајз...

До девојката од Карпош која заврши со момче од село

Не сум фраер, не сум убав, имам чиста душа, љубов и разбирање...Се заљубив во девојка недостижна за мене.Живеам во Илинден гледам дека кога ќе...

Осумте лаги на мојата мајка – Поучна приказна која ќе ве расплаче

Мојата мајка не ја зборуваше секогаш вистината. Ме излажа осум пати и тоа во важни животни моменти! Приказната почнува со моето раѓање. Роден сум како...

Еве како Доста остана без лото премија: Нејзината кокошка ја имаше добитната комбинација, но...

Доста Комлјеновиќ, мештанка на местото Челе кај Приједор, има кокошка која снела едно чудно јајце, а благодарение на истото можела дури да добие и...

Британка сними кампања со која се охрабруваат луѓето со лузни: “Не дозволувајте Вашето тело...

Кампањата "Love Difigure" која е покрената од Силвија Мек од Лондон има една цел, луѓето со лузни по своето тело да ги сакаат своите...

Пораката на оваа жена ги сруши предрасудите: Лекција за сите мајки на светот

Карен Џонсон , мајка на три деца, на својот Фејсбук профил напишала толку искрено писмо за осудувањето на родителите и толку добро, што нејзиниот...

Природна убавина на глумицата откри кои се тајните за нејзината младоликост

Познатата глумица Џејн Сејмур, неодамна се фотографираше за магазинот "Плејбој", па открила на кој начин успеала да ја одржи својата форма и младоликост. Во...

НАЈНОВИ