Category : ЖИВОТ

Uncategorized ЖИВОТ

Ријана повеќе не е во врска со саудискиот бизнисмен Хасан Џамил поради замор од мажи

admin
Поп пејачката Ријана повеќе не е во врска со саудискиот бизнисмен Хасан Џамил, пишуваат американските медиуми. Како што дознаваат тие, Ријана решила да ја прекине
ЖИВОТ

Ријана: Секој ден ги охрабрува жените и заработува богатство

Ferad Aruc
Моментално нема повеќе влијателна личност од неа доколку нас нè прашувате. Ријана постепено чекори кон неверојатно богатство. Откако ја пушти во продажба колекцијата за долна
Uncategorized ЖИВОТ

„МАКЕДОНСКИТЕ СПАРТАНКИ“ ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ (ФОТО)

admin
26 годишните сестри – близначки од Кочани, Марија и Магдалена се ѕвезди на социјалните мрежи каде имаат бројни следбеници – објави порталот “Инфомакс”. 26 годишните сестри
Uncategorized ЖИВОТ

Ријана: Секој ден ги охрабрува жените и заработува богатство

admin
Моментално нема повеќе влијателна личност од неа доколку нас нè прашувате. Ријана постепено чекори кон неверојатно богатство. Откако ја пушти во продажба колекцијата за долна
Uncategorized ЖИВОТ

(ВИДЕО) Виделе питон со надуван стомак: Кога откриле што изел, не можеле да поверуваат

admin
Во еден резерват во Јужна Африка забележана е неверојатна глетка. Работниците во резерватот пронашле питон со огромен, потечен стомак. Змија веќе била мртва, но работниците
Uncategorized ЖИВОТ

Текстот на свештеникот од Шведска го „запали“ интернетот: Еве колку се опасни муслиманите

admin
Свештеникот на Шведскиот црковен сојуз, Стефан Линдкуист, на социјалните мрежи објави текст за муслиманите кој ги урна рекордите и во допаѓање и во споделување, а
ЖИВОТ

Анџелина Џоли и поранешната свршеница Гвинет Палтроу, жртви на обид за силување

Ferad Aruc
Актерката Гвинет Палтроу го нарече Бред Пит “најдобар” за заканувачкото однесување кон продуцентот Харви Вајнштајн, кога продуцентот извршил сексуален напад врз младата глумица. Покрај Бред
ЖИВОТ

Легендарниот фудбалер Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто време, семејството не го поддржува

Ferad Aruc
Фудбалската ѕвезда Роналдињо ќе прави венчавка со две жени во исто време, а нивниот план е да изградат хармоничен однос во иднина. Неговото семејство, но
Uncategorized ЖИВОТ

(ВИДЕО) Решена мистеријата на чудовиштето Лох Нес: Девојче (8) со бабата отишло на езерото, а потоа нешто блеснало во водата

admin
Осумгодишната Ларија и нејзината баба Марија веруваат дека конечно имаат доказ дека нешто демне од длабочината на Лох Нес. Ученичката Ларија Ананд сними видео додека
Uncategorized ЖИВОТ

Голема сообраќајна несреќа: Аријана Гранде ќе го загубела животот

admin
Фан се огласил на Твитер во понеделникот, во врска со тоа дека пејачката се појавила јавно заедно со ѕвездата Пит Давидсон. Аријана Гранде и Пит
Uncategorized ЖИВОТ

Поранешната вереница на починатиот Мини Ми: “Ме третираше како роб и беше зависен од секс”

admin
Еден месец по смртта на актерот Верн Тројер, познат по улогата на Мини Ми во филмот “Austin Powers”, британскиот “The Mirror” објави интервју од 2009