vesti24.mk
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кога ќе го погледнете Инстаграм профилот на грчката принцеза, ќе сфатите дека сината крв не ѝ е пречка за ништо во животот

ECA

21-годишната Марија Олимпија е единствената ќерка на грчката принцеза Мари-Шантал и принцот Павлос, син на кралот Константин Втори кој абдицирал во 1973 година.

Сината крв не ја спречува Олимпија добро да се забавува било каде на светот и сама да организира забави за паметење.

https://instagram.com/p/Bk0vvblhvMr/?utm_source=ig_embed

Марија Олимпија има четири браќа кои се помлади од неа, а таа е моден идол на многу 20-годишни девојки ширум светот.

Принцезата е родена во Грција, израснала во Лондон и се школувала во Швајцарија, а моментално живее и студира фотографија во Њујорк, на познатата школа “Parsons”.

View this post on Instagram

My love 🌹✨

A post shared by Olympia (@olympiagreece) on

Според фотографиите кои секојдневно ги објавува на Инстаграм, нејзината опсесија е модата која мораме да признаеме дека добро ѝ оди.

Олимпија се фотографирала за тинејџерското издание на “Vogue”, “Tatler” и списанието “W”, а минатата година прошетала и на модната писта во креации на модниот бренд “Dolce & Gabbana”.

View this post on Instagram

✨✨✨✨✨

A post shared by Olympia (@olympiagreece) on

Иако низ нејзините вени “тече” аристократска крв, таа едноставно не е како останатите принцези. Сака раскошен живот, патувања и сака добро да се забавува, факт кој го докажува и забавата по повод нејзиниот 21-ви роденден.

View this post on Instagram

Almost time for Dolce Alta Moda show!!!! 💃✨🌸🌹

A post shared by Olympia (@olympiagreece) on

На нејзините забави присуствува голем дел од светската елита – од членови на кралското семејство до славни старлети како сестрите Хилтон.

https://instagram.com/p/BSOa9dwD_dL/?utm_source=ig_embed

https://instagram.com/p/Bc5ZrGPhLoY/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

🚀✨In my birthday suit✨🚀

A post shared by Olympia (@olympiagreece) on

View this post on Instagram

Bye summer

A post shared by Olympia (@olympiagreece) on

извор:точка.ком.мк

Loading...

Related posts