vesti24.mk
ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА

Кога жените се чувствуваат секси?

ECA

Во Англија беше спроведена анкета на тема „Кога жените се чувствуваат секси?“ во која беа вклучени повеќе од 20.000 припаднички на понежниот пол. Резултатите се следни:

При ставање на омилениот парфем
При смеење од срце
Кога имаат излакирани и обликувани нокти
Свежо бојадисана коса или нијансирани перчиња
Израмнување на косата во фризерски салон
Убаво деколте
Уживање во топла бања
Нозете во мини здолниште или високи потпетици
Нагласена шминка на очите
При вежбање
Создавање кадрици на косата
Сензуален црвен кармин на усните
Депилација на цело тело
Големи вештачки трепки
Префинет накит

Loading...

Related posts