vesti24.mk
ЗАБАВА

Косовската мисица ги освои сите со истетовираните облини и провокативните видеа на Инстаграм

ECA

Атрактивната Албанка, Морена Тараку својата кариера ја започна како мисица. Убавицата е родена во Приштина и започнала да се занимава со музика, а нејзините слободни фотографии и видео снимки привлекоа околу 700.000 следбеници на социјалните мрежи.

Морена е родена на 1 април 1993 година во Приштина, а зад себе има четири признанија од изборите за убавина, Miss World Kosovo, Miss Earth Kosovo, Miss Liberty of the World и Miss World Alabania. Таа живее во Турција, како и нејзиното момче, односно иранскиот милијардер Саша Собани, со кое наводно во месец јуни раскинала, а и двајцата ги имале истетовирано имињата. Тој дури објави и видео на кое се гледа дека го пали приврзокот со нејзиното име.

Оваа убава девојка е талентирана и за музика, па пред 4 години започна и кариера на пејачка. Досега има остварено милионски прегледи на Јутјуб.

Таа вели дека за секоја цел во животот е потребен труд, но пред сè верба во Господ и самиот себе. Морена е обожавател на тетоважи, па на своето тело ги има неколку, додека најомилената ѝ е двоглавиот орел, симболот со кој Албанците се гордеат.

Морена е исклучително атрактивна на социјалните мрежи, па така неодамна објави видео од луксузната јахта, на која позираше полугола.

View this post on Instagram

When it’s raining outside 😂

A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on

Loading...

Related posts