vesti24.mk
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кристина Петревски: Македонската убавица на дијаспората (ФОТО)

ECA

Нашата убавица на дијаспората од Македонија која живее во Австралија и е најубавата Македонка во тој континент и пошироко која има најмногу фанови на Инстаграм и е една од најпознатите фотомодели во Австралија.

Се занимава со рекреативни спортови како пливање и фитнес.

Често повлекува внимание во светот со луксузниот живот благодарение на нејзината способност и убавина, истовремено и нејзините родители која им е една дете во семејството. Потекнува од богато семејство и не е зависна баш за ништо.

Често го поестува градот Белград каде има многу пријатели и познатства од естрадата и често е пречекана од најпознати личности и фамилии во Белград каде убавицата мисли и сака да живее и да изгради сопствена кариера во бизнисот и модата. Љубовниот статус на убавицата е слободна и ако има многу понуди од познати звезди и естрадни личности од Србија и пошироко се уште е слободна.

 

Loading...

Related posts