vesti24.mk

Category : КУЈНА

ЖИВОТ КУЈНА

Цел живот јајце на око пржите погрешно: Еве како го прават тоа светските готвачи (ВИДЕО)

admin
Јајце на око вообичаено е една од првите нешта што ги учиме да ги подготвиме во кујната. Но, ова може да ви ги промени погледите
ЗАБАВА КУЈНА

Се издава стан во центарот на Сент Луис, но овој детаљ ги згрози сите: Нема да верувате што има во кујната (ФОТО)

admin
Фотографиите од стан во државата Мисури последниве денови се шират на социјалните мрежи, но изгледа дека бизарниот распоред на мебел ги згрозите сите. Цената е
КУЈНА

Видео: Цел живот погрешно сте пржеле јајца – погледнете како се пржат правилно

admin
Пржењето јајца често се смета за наједоноставен рецепт, но вистината е деа многу луѓе се соочуваат со еден проблем. Јајцето на око често е препржено 
КУЈНА СВЕТ

„Политико“: Белгијците јадат најмногу, Литванците пијат најмногу

Ferad Aruc
Белгијците јадат најмногу, Французите најмногу време поминуваат на трпеза, Литванците најмногу пијат, а најмногу пушачи во ЕУ има меѓу Грците, покажа анализата на „Политико“. Во
КУЈНА

Ставила лажици на тестото: Ќе се изненадите откако ќе го видите резултатот, веднаш ќе ја вклучите рерната

admin
Ако сакате да послужите крем сир или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистински за вас. Изненадете ги своите гости или
КУЈНА

Лесен и едноставен ручек: Рецепт кој е гледан од над 35 милиони луѓе во светот (видео)

admin
Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 35 милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот. Потребни ви се: