vesti24.mk

Category : КУЈНА

КУЈНА

Запекла банани во рерна: Овие трикови постојано ќе ги користите во кујната!

hacci
Овие трикови се многу корисни и ќе ве спасат при подготовката на храна! Во видеото откријте како да направите распрскувач на масло, супер слатки банани,...
КУЈНА

Брз какао колач!

hacci
Наједноставен и најдобар какао колач кој ќе го јадете со сласт. Потребни состојки: 2 шолји јогурт 2,5 шолји брашно 1 шолја шеќер половина шолја зејтин...
КУЈНА

Торта со јагоди и сирење

admin
Најубавата торта со јагоди и сирење. Специфичен вкус за вистински гурмани. Уживајте во подготвувањето. За кора:  4 јајца  125гр шеќер  50гр брашно  50гр нишесте За...