Uncategorized

Лучески нов селектор на турската фудбалска репрезентација

ECA
Со Мирчеа Луческу беше постигнат договор 2+1 со кој се менува за нов селектор на фудбалската репрезентација.

Фудбалската федерација на Турција соопшти дека за нов селектор на репрезентацијата го именува Мирчеа Луческу.

Според соопштението кое беше објавено од страна на Фудбалската федерација, со Мирчеа Луческу беше постигнат договор 2+1 со кој се менува за нов селектор на фудбалската репрезентација. Свеченото потпишување на договорот ќе се одржи на 4 август 2017 петок во 14.30 часот. Аирлија нека му е на турскиот фудбал, беше истакнато во соопштението.

Изминатите денови и претседателот на УО на ФК Галатасарај Дурсун Озбек одржа средби со Луческу кој претходни даде голем придонес во освојувањето на шампионските титули на Галатасарај и Бешикташ.

Loading...

Related posts