vesti24.mk
Uncategorized

Македонец предизвикал трагедија во Италија: Тој и уште пет лица загинале (ФОТО)

ECA

Камионџија од Македонија, иселеник кој живее во регионот Пијемонт во Италија, предизвикал сообраќајна несреќа во која загинал тој и уште пет други лица, меѓу кои и две деца, пишуваат италијанските медиуми.

Тој со камионот во кој превезувал житарици удрил во автомобилот што пред него, а потоа автомобилот удрил во цистерна. При ударот, цистерната се излеала и се запалила. Се запалило и возилото, а петмината кои се наоѓале во автомобилот и македонскиот камионџија загинале, пишуваат италијанските медиуми.

Сите загинале на лице место, освен возачот на цистерната.

– Телата се пеплосани, непрепознатливи се. Префрлени се во Бреша за да се изврши обдукција во судската медицина – изјавиле од италијанскиот суд.

Камионџија од Македонија, иселеник кој живее во регионот Пијемонт во Италија, предизвикал сообраќајна несреќа во која загинал тој и уште пет други лица, меѓу кои и две деца, пишуваат италијанските медиуми.

Nell’infografica realizzata da Centimetri la localizzazione e la dinamica dell’incidente avvenuto sulla A21 in cui sono morte 6 persone.
ANSA/CENTIMETRI

Тој со камионот во кој превезувал житарици удрил во автомобилот што пред него, а потоа автомобилот удрил во цистерна. При ударот, цистерната се излеала и се запалила. Се запалило и возилото, а петмината кои се наоѓале во автомобилот и македонскиот камионџија загинале, пишуваат италијанските медиуми.ж

– Телата се пеплосани, непрепознатливи се. Префрлени се во Бреша за да се изврши обдукција во судската медицина – изјавиле од италијанскиот суд.

Loading...

Related posts