vesti24.mk
Uncategorized

Македонија од утре во жолта предупредувачка фаза

ECA

Од утре 14.06.2017 територијата на нашата земја повторно влегува во жолта предупредувачка фаза поради опасност од локално НЕВРЕМЕ во попладневните и во вечерните часови проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и град.

Ова значи дека пред нас е повторно период со многу нестабилно време.

Извор: meteomax.mk

Loading...