ЗАБАВА

Македонски ајвар на американската Fox телевизија – Видео

ECA
Македонските ајвар се појави и на американските ТВ екрани. За прв пат производите на брендот Mama`s беа дел од Nine шоуто на FOX телевизиската мрежа во САД.

Покрај Америка, Mama`s се извесува во над 35 земји како Русија, Скандинавските земји, Коста Рика, Дубаи, Макао и Хонгконг, Јапонија, Катар и земјите на Европската унија, како и на Балканот.

извор: скопје24

Loading...

Related posts