ЗАБАВА

Малер на годината: Холанѓанец си го заборавил билетот дома, па Супер купот ќе го гледа од кафуле

ECA

Ако има награда за најголем малер на Супер купот, со сигурност би ја добил Холанѓанецот Фил Леф.

Овој пасиониран фан на Манчестер Јунајтед си го заборавил билетот дома.

Очајниот Фил денеска на сицијалните мрежи напиша:

„Она кога ќе сфатиш дека си во Скопје, а твојот билет останал во твојот автомобил, на на аеродром во Холандија, 1500 милји далеку“, напиша Фил на твитер.

Со цел да му помогне Канал 5 го кани Фил вечерашниот меч да го проследи со нивната дежурна екипа.

 

Loading...

Related posts