vesti24.mk
ЗАБАВА

Минималистички тетоважи кои ќе ве воодушеват на прв поглед

ECA
Тетоважите стануваат сè попопуларни во последно време, а многумина веќе почнаа да се откажуваат од големи и впечатливи дезени.

Кога ќе одлучите да се тетовирате, не е доволно само да одберете некој оригинален мотив, туку  и да најдете квалитетен тату артист.

Еден ваков талентиран тату артист е и Хонгдам, кој доаѓа од Сеул, Јужна Кореја. Тој создава прекрасни минималистички тетоважи кои ќе ги воодушеват и најголемите скептици.

Неговата работа ја следат повеќе од 285.000 луѓе на Инстаграм, а ние ви претставуваме дел од неговите најубави ремек-дела:

извор: црнобело

Loading...

Related posts