vesti24.mk

Category : МОДА

МОДА

Како ќе изгледаат Манго девојките оваа пролет?

Ferad Aruc
Новата кампања на MANGO за сезона пролет-лето 2018 се фокусира на интимноста, врската меѓу луѓето и повикот кон природата. Моделите Ана Еверс, Амбер Валета и
МОДА

ЕВТИН ТРИК ЗА НАЈЕФИКАСНО БРИЧЕЊЕ НА ПАЗУВИТЕ И НОЗЕТЕ

Ferad Aruc
Бричењето со брич ќе заврши со мазна кожа само доколку пред самиот процес направите пилинг со оваа неверојатна состојка. Пред бричењето на нозете, пазувите или
МОДА

Канје ѝ забрани на Ким да носи еден детаљ без кој не можат многу жени на светот

Ferad Aruc
Не е тајна дека Канје Вест обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата. Откако се заедно, раперот одредува што ќе
МОДА

10-те најубави фризури на доделувањето на “Златните глобуси” кои можете лесно да ги ископирате

Ferad Aruc
Како што веќе пишувавме, 75-то доделување на “Златните глобуси” подигна голема прашина и предизвика бурни реакции и воодушевување бидејќи речиси сите познати дами одлучија да
МОДА

Кој е најпопуларниот модел на венчаници за 2017?

Ferad Aruc
Префинетиот и елегантен впечаток е водечкиот предзнак кога се во прашање колекциите венчални фустани за 2017 година. Женственоста е во преден план, надополнета со драматичен