vesti24.mk
ТРАВЕЛ

Најдобрите кафичи на покрив низ светот

ECA
Ако сте расположени за „Пат околу светот“ и најдобрите места за забава кои се наоѓаат на врвот од облакодерите, ова се 14-те места каде што треба да се напиете пијачка.

1. Скај бар „Sirocco“ на 63-тиот кат во Банкокг- Хотел „Lebua“

2. Скај Парк „Marina Sands“ -Сингапур

3. „The London Rooftop“ -западен Холивуд

4. „Le Bain The Standard“- Њујорк

5. „Aqua Kyoto“- Лоднон

6. Хотел „Bagues“ -Барселона

7. Радио бар „МЕ“- Лондон

8. Радио бар „ME“ -Милано

9.„La Terrazza“, Хотел „Excelsior“ -Наполи

10. „Aer, Four Season“ -Мумбаи

11. „The Ides Rooftop“ Хотел Wythе – Њујорк

12. „Ozone, The Ritz-Carlton“- Хонг Конг

13. „Fasano“- Рио де Женеиро

14. „Vogue Lounge, MahaNakhon Cube“ – Банкок

hybread

Loading...

Related posts