vesti24.mk
МАКЕДОНИЈА

На фудбалерот долго време му се заканувале – полицијата трага по убиецот

ECA
Полицијата сеуште трага по убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше изрешетан викендов во скопски Аеродром.

Мартин како што раскажуваат оние кои го познавале за телма, периодов бил вознемирен, добивал заканувачки пораки на телефон, а дел од роднините велат дека тој дента и во кафулето се видел со лица поврзани за убиството, но мотивот засега е непознат.

Дваесет и осум годишниот Мартин бил застрелан 4-5 пати во пределот на главата и вратот со пиштол.

МВР трага по осомничениот и обезбедени се и сведоци кои ќе го препознаат, пишува телма.

Loading...

Related posts