vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

На какви типови жени „паѓа“ секој хороскопски знак?

ECA

Во минатото љубовната судбина се одредувала со изработка на натална карта која укажувала каков партнер ќе имаш во иднина, а со каков всушност треба да завршиш согласно астролошките карактеристики.

Иако денес за некои ова звучи по малку смешно или радикално, сепак има малку вистина во она што го претскажуваат ѕвездите. Кога некој ве привлекува чувствувате некоја искра во себе и сакате постојано да сте во нивна непосредна близина и да ги запознаете подобро.

Можеби ве привлекува нивниот надворешен изглед, нивниот карактер или нешто за кое немате никаква идеја што е.

Во каков тип на жени се вљубува секој од 12-те хороскопски знаци?

Овен

Силни и независни жени го привлекуваат првиот хороскопски знак. Тој обожава жени кои го без страв го зборуваат она што го мислат и не се плашат од предизвици. Доколку се самореализирани и имаат потенцијал за постигнување успех кој воедно максимално го користат, тоа е прилично добар афродизијак за Овенот.

Бик

Жената која дава поддршка, која е забавна и женствена ќе го зароби вниманието на Бикот. Тој ќе се вљуби од глава до петици во жената која ќе го потресе неговиот свет и рутина, но сепак ќе остане достоинствена и дама.

Близнаци

Овој знак ќе се вљуби силно во жена која се одликува со голема интелигенција, креативност и хумор. Штом еднаш го освои неговиот интерес и продолжи да го изненадува и фасцинира, таа ќе биде неодолива за Близнаците.

Рак

Раковите „паѓаат“ на жени кои имаат одредена доза на невиност во себе и тип на жена која му е или ќе му биде целосно посветена на партнерот. Доколку на некој начин таа е ранета птица, а тој чувствува дека ѝ помага и ја заштитува, Ракот ќе се вљуби неизбежно и силно, со целосна преданост кон неа.

Лав

Лавовите се привлечени од жени кои се комуникативни, полни самодоверба, со еден збор – жени што сакаат да се покажат и знаат како да привлечат внимание. Тие точно знаат каков тип на жени сакаат,со совршена шминка и облека, вајано тело и прекрасна коса.

Но, освен што мора да биде прекрасна таа мора да е и забавна и со успешна кариера.

Девица

„Девојка од соседството“, тоа е типот на жена која ќе ја освои Девицата. Таа е слатка, но некако потценета и многу интелигентна. Разумна е, логична и толерантна кон склопот на мислења на Девицата. Не е премногу емотивна и не ги открива емоциите на секој чекор, бидејќи мажите Девици навистина не го сакаат тоа.

Вага

Вагите веруваат во совршена врска, па постојано се во потрага по совршената жена. Најчесто се заљубуваат во, според нив, „целосен пакет“, односно жени кои изгледаат добро, имаат смисла за хумор, полни се со самодоверба, кои се посветени, даваат поддршка и се интелигентни, но понекогаш Вагите прават грешка и се обидуваат по секоја цена да се поврзат со нив, емоционално и интелектуално.

Скорпија

Скорпиите сакаат да се најдобри и следствено на тоа да го имаат најдоброто за себе, па секогаш се во потрага по многу паметни и истовремено секси жени, со авантуристички дух, пасионирани, атлетски настроени и независни.

Стрелец

Онаа која ќе го стимулира Стрелецот дефинитивно и ќе го освои. Воедно, таа мора да му предизвикува бура од емоции и да биде многу енергична. Жената која постојано ќе го тера да се преиспитува и ќе го предизвикува ќе биде совршената за Стрелецот, бидејќи ваквото провоцирање за него е интересно и пожелно.

Јарец

Навистина многу е потребно за да се вљуби еден Јарец, а жената која ќе му го помати умот треба да е секси, но не нападна, да има самодоверба, но да не биде арогантна и полна со себеси, чувствителна, но да не покажува премногу емоции во јавност. Во секој случај треба да има нејзин сопствен живот, кариера, хоби, интереси и соништа за да го натера Јарецот да се вљуби во неа.

Водолија

Онаа која не дозволува никој да врне на нејзината парада и маршира според музиката каква што сама ја создава ќе ја освои Водолијата. Жената на која не ѝ е особено гајле што некој мисли за неа, жената која го прави она што го сака и кога сака е личност по која Водолијата ќе го изгуби паметот.

Риби

Љубовта е неопходна за Рибите, а нивното срце може да го освои жена која е нежна, многу чувствителна, дарежлива и со отворен ум. Таа мора да сака уметност во каква било форма и апсолутно мора да биде љубезна и некоја која сака животни.

извор:црнобело

Loading...

Related posts