vesti24.mk
ЗДРАВЈЕ

Намалете 15 килограми за само 15 дена: Медицинска диета на познат американски кардиолог

ECA
Медицинската диета е дело на кардиологот Херман Тарновер, која ја смислил за неговите пациенти со срцеви заболувања.

Денес, таа е еден од најпопуларните начини за слабеење.

Важно е да се напомене дека оваа диета може да се држи најмногу 3-5 денови или помал број на циклуси, доколку треба да изгубите помалку килограми.

Mедицинската диета е еден од најпознатите методи за слабеење, која нуди можност за губење на 2-15 килограми, доколку навистина се внимава.

Исхрана

Ден 1

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај (бешз шеќер)

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

½ шолја јогурт

Вечера

2 домати

2 варени јајца

1 краставица

1 зелена салата

Ден 2

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

½ шолја јогурт

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено месо)

1 портокал

1 домат

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ден 3

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ручек

1 портокал

1 варено јајце

½ шолја јогурт

1 зелена салата или 2 краставици

1 шолја кафе или чај без шеќер

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено јунешко месо)

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ден 4

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ручeк

125 гр. немасно сирење

1 домат

4 крекери

Вечера

1 плескавица (125 гр. мелено јунешко месо)

4 крекери

2 домати

1 јаболко

Ден 5

Појадок

1 портокал

4 крекери

1 шолја кафе или чај без шеќер

Ручек

200 гр. готвена риба или пилешко

4 крекери

1 домат

Вечера

500 гр. готвен зеленчук

1 варено јајце

1 домат

Важно е да се напомене дека количината  и распоредот на намирниците не смеете да ги менувате, бидејќи така ќе постигнете најдобри резултати. 

Loading...

Related posts