vesti24.mk
КУЈНА

Направете си брзо и лесно палачинки од шише

ECA

За да направите палачинки од шише, потребен ви е омилениот рецепт за палачинки, обично пластично шише и инка. Сите состојки внесете ги во шишето со помош на инката, добро затворете го и промешајте додека состојките не се соединат. Во меѓувреме ставете го тавчето со малсо да се загрее, и едноставно директно од шишето прелијте го тавчето со смесата.

Доколку ви остане малку тесто, едноставно повторно затворете го шишето и чувајте го во фрижидер до следно правење.

Погледнете го видеото, споделете го со пријателите и уживајте во палачинките:

извор:репортер

Loading...

Related posts