vesti24.mk
Uncategorized ЉУБОВ И СЕКС

Натпревар за стриптизерки во Австралија, а еве што се случува зад сцената

ECA

Потребно е многу работа за да бидете егзотичен танчер или стриптизер. Мора да изгледаш добро, да танцуваш добро, да бидеш секси и да знаеш да издржиш до крај. Секако дека ќе бидете добро платен, но многу е разбирливо доколку понекогаш сакате да добиете поголема заслуга од понудената од луѓето кои ти извикуваат на неколку метри од тебе.

Мис Голотија на Австралија е наптревар за целата поширока нација, натпревар за стриптизери. Секоја држава ги “загрева” своите натпреварувачи кои ќе се натпреваруваат три дена во Аделаиде. Фотографот Бен Мекги доби дозвола од страна на организаторите и учесниците да го поведе и својот фотоапарат за да документира што сè се случува зад сцената на ова натпреварување.

Ова е реалноста што навистина се случува зад сцената на Мис Голотија на Австралија. Од 1991 година се одржуваше на неколку различни места, а моментално се одржува во Crazy Horse Revue во Аделаиде. Таму натпреварувачите ги покажуваат своите вештини.

Овој настан на некој начин е исто како Мис на Универзумот, но со малку повеќе кожа и многу, многу подобро танцување.

извор:точка.ком.мк

Loading...

Related posts