Uncategorized

Нејмар вели збогум!!!

ECA
Ѕвездата на Барселона Нејмар се согласи со францускaта екипа ПСЖ.

ПСЖ за Нејмар ќе плати 222 милион евра, со тоа што Нејмар ќе стане најскапиот фудбалер на светот.

Од трансферот се очекува Нејмар да добие 30 милиони евра но исто така и татко му кој што му е менаџер ќе добие 36 милиони евра.

Loading...

Related posts